Desková hra Civilization bude věrnou maketou své virtuální předlohy

Omrzela vás virtuální podoba populární strategické série Civilization? Vyzkoušejte její deskovou podobu!

Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI FOTO: Firaxis

Fanoušci Civilizace už měli možnost vyzkoušet řadu her. Série přivedla na svět šest hlavních dílů, kde začínáte úplně od píky v hlubokém starověku a postupně se prokousáváte až do budoucnosti. Fajnšmekři si mohli zahrát ještě další odbočky v podobě Beyond Earth nebo mobilní verzi s podtitulem Revolution. Nyní ale příznivci těchto titulů dostanou možnost vybudovat majestátní říši u stolu s kamarády.

Civilization: The New Dawn je desková hra pro dva až čtyři hráče, která staví na stejných principech jako její videoherní předloha. Na začátku si vyberete jednoho z šesti světových vůdců, mezi nimiž naleznete například aztéckého vládce Montezumu, amerického prezidenta Roosevelta, nebo římského císaře Trajána.

Na nádherně ilustrované mapě si pak zvolíte jednu z neobjevených oblastí, z níž se odpíchne až k výšinám. Abyste uspěli, budete muset zkoumat nové technologie, dobývat další lokace, stavět divy světa, těžit nerostné suroviny a hlavně plnit předem dané úkoly, které najdete na jedné z vítězných karet. Každá z frakcí má několik unikátních podob těchto úkolů, takže se nemusíte bát repetetivní hratelnosti.

Každou partičku udělají speciální i události, s nimiž se budeme muset potýkat. Připravte se tedy na nájezdy barbarů nebo přírodní katastrofy, které dokážou nadělat pořádnou paseku.

Deskové hry pokaždé s povděkem kvitujeme. Proto jsme rádi, že po něčem takovém sáhl i Firaxis a přenesl své pojetí světa na papír. Teď už jen musíme čekat, až titul konečně vyjde. Dočkat bychom se měli ke konci letošního roku.

Zdroj: Fantasyflightgames.com

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Desková hra Civilization bude věrnou maketou své virtuální předlohy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Víkend plný her zdarma! Jak získat LEGO The Hobbit či DayZ?

13.12.2018 21:38 Vánoce se blíží! A my hráči z toho budeme jenom těžit.

Steam ztrácí půdu pod nohama. Nevyjde na něm další slibný titul

13.12.2018 21:06 Populární adaptace filmu o zombie apokalypse z roku 2013 nevyjde na Steam.

Související:

Nejčtenější články

  1. Steam ztrácí půdu pod nohama. Nevyjde na něm další slibný titul

  2. Epic Games Store mohutně posiluje. Proti Steamu bojuje exkluzivitami a hrami zdarma

  3. YouTube a hry: Populární platforma slaví nejsilnější herní rok v historii

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.