Valve odhalilo ceny a konfigurace Steam Machines

Po dlouhé době jsme se konečně dočkali konkrétních hardwarových konfigurací Steam Machines a jejich cen. A ty jdou skoro až do astronomických mezí.

Steam

Steam FOTO: Valve

Pokud nevíte, o co jde, Steam Machines jsou zařízení vytvořené speciálně pro operační systém Valve, SteamOS. Jde v zásadě o mezikrok mezi stolním PC a konzolí, protože Steam Machines jsou sestavené čistě z běžně dostupných komponentů, nabízí určitou možnost konfigurace, ale jsou vytvořené speciálně pro připojení k TV a hraní v obývacím pokoji.

Důležitá je právě ona možnost konfigurace. Steam Machines bude vyrábět mnoho různých společností, od Alienware po Zotac, každá s vlastní konfigurací a cenou. Na spodu cenové stupnice tak můžeme najít zařízení od iBuyPower, které v sobě skrývá procesor AMD Athlon X4 840 a GPU Radeon R7 250X a vyjde vás na 460 dolarů, ale cena se může vyšplhat až ke dvou tisícům za stroj s i7 a GeForce 980.

img-responsive

iBuyPower SBX | foto: Steam

Opravdovou „lahůdkou“ je pak nabídka od společnosti Falcon Northwest, která nabízí Steam Machine s nezpochybnitelně high-end komponenty, Intel i7-4790K a GeForce GTX 980 Titan, 16 GB RAM, SSD o velikosti 8 TB a jako třešničku na dortu vodní chlazení. To vše za „pouhých“ 5 000 dolarů.

Jedna věc ale působí poměrně podivně. Nedá se očekávat, že by hráče, jež si sestavují vlastní PC, při pohledu na stroje s nulovou nebo omezenou možností konfigurace postihla nákupní horečka, a tak logicky Valve míří na druhou skupinu hráčů, tu, jež si kupuje konzole nebo, nedej Bože, už hotové sestavy. Ale ačkoli jsou i ty nejslabší verze Steam Machine nepochybně výkonnější než současné konzole, pořád jsou o něco dražší. Lze tedy vůbec očekávat, že by hráči, kteří preferují pohodlí nad výkonem, si za výkon navíc připlatili?

img-responsive

Falcon Nothwest Tiki Steam Machine | foto: Steam

To se pravděpodobně dozvíme až v listopadu, kdy by podle Steamu měly být Steam Machines být dostupné. Na informaci, jestli tomu tak bude i nás, si ale budeme muset ještě počkat.

Témata: Steam Machine | Valve
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Valve odhalilo ceny a konfigurace Steam Machines

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.