Valve odhalilo ceny a konfigurace Steam Machines

Po dlouhé době jsme se konečně dočkali konkrétních hardwarových konfigurací Steam Machines a jejich cen. A ty jdou skoro až do astronomických mezí.

Steam

Steam FOTO: Valve

Pokud nevíte, o co jde, Steam Machines jsou zařízení vytvořené speciálně pro operační systém Valve, SteamOS. Jde v zásadě o mezikrok mezi stolním PC a konzolí, protože Steam Machines jsou sestavené čistě z běžně dostupných komponentů, nabízí určitou možnost konfigurace, ale jsou vytvořené speciálně pro připojení k TV a hraní v obývacím pokoji.

Důležitá je právě ona možnost konfigurace. Steam Machines bude vyrábět mnoho různých společností, od Alienware po Zotac, každá s vlastní konfigurací a cenou. Na spodu cenové stupnice tak můžeme najít zařízení od iBuyPower, které v sobě skrývá procesor AMD Athlon X4 840 a GPU Radeon R7 250X a vyjde vás na 460 dolarů, ale cena se může vyšplhat až ke dvou tisícům za stroj s i7 a GeForce 980.

img-responsive

iBuyPower SBX | foto: Steam

Opravdovou „lahůdkou“ je pak nabídka od společnosti Falcon Northwest, která nabízí Steam Machine s nezpochybnitelně high-end komponenty, Intel i7-4790K a GeForce GTX 980 Titan, 16 GB RAM, SSD o velikosti 8 TB a jako třešničku na dortu vodní chlazení. To vše za „pouhých“ 5 000 dolarů.

Jedna věc ale působí poměrně podivně. Nedá se očekávat, že by hráče, jež si sestavují vlastní PC, při pohledu na stroje s nulovou nebo omezenou možností konfigurace postihla nákupní horečka, a tak logicky Valve míří na druhou skupinu hráčů, tu, jež si kupuje konzole nebo, nedej Bože, už hotové sestavy. Ale ačkoli jsou i ty nejslabší verze Steam Machine nepochybně výkonnější než současné konzole, pořád jsou o něco dražší. Lze tedy vůbec očekávat, že by hráči, kteří preferují pohodlí nad výkonem, si za výkon navíc připlatili?

img-responsive

Falcon Nothwest Tiki Steam Machine | foto: Steam

To se pravděpodobně dozvíme až v listopadu, kdy by podle Steamu měly být Steam Machines být dostupné. Na informaci, jestli tomu tak bude i nás, si ale budeme muset ještě počkat.

Témata: Steam Machine | Valve
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Valve odhalilo ceny a konfigurace Steam Machines

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Vampyr dostane vlastní televizní adaptaci

18.08.2018 17:57 Od vydání RPG hry Vampyr uběhly dva měsíce a už začínají prvotní přípravy na televizní adaptaci.

Rozhovor: Vyzpovídali jsme Pixel Reign, tvůrce obtížné plošinovky Robbie…

16.08.2018 21:03 Trojice zkušených vývojářů pracující na jejich prvotině Robbie Swifthand and the Orb of Mysteries…

Související:

Nejčtenější články

  1. Zábavnější a obsáhlejší než Origins: Takový bude nový Assassin's Creed Odyssey

  2. SOUTĚŽ: Vyhrajte pekelně těžkou plošinovku na Steam

  3. Nová krev pro Unreal Engine? Epic Games chce zdarma zaučovat vývojáře

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.