EA připravuje více her pro Nintendo Switch

Nintendo Switch je silná platforma s rostoucí základnou a EA toho chce náležitě využít. Na co se můžeme těšit?

Battlefield 1

Battlefield 1 FOTO: www.playingdaily.pl

Nintendo Switch je po dlouhé době vhodný i pro vývojáře třetích stran. Jeho předchůdce Wii U přestal být pro AAA tituly atraktivní už během krátké chvíle, jeho mladší bratříček to ale má naopak.

Zářným příkladem může být společnost EA, která o tuto platformu jeví velký zájem. Už letos v září se můžeme těšit na první vlaštovku v podobě FIFY 18 a podle slov viceprezidenta Patricka Söderlunda můžeme v budoucnu očekávat ještě více her.

„Netajím se tím, že jsem velkým fanouškem Nintenda. Právě tato firma je důvodem, proč pracuji v tomto průmyslu. Mám doma Switch, který si beru pokaždé s sebou," svěřil se vysoce postavený muž Elecronic Arts.

„Objevíme se na každé platformě, kde je dostatek spotřebitelů a hráčů. Věříme, že můžeme být silnou součástí Switche a partnerem v růstu Nintenda. Proto jsme se rozhodli přinést FIFU na Switch, která je letos opravdu našlapaná. Jde o plnohodnotnou hru, ne o žádný ořezaný port pro přenosná zařízení."

Poslední díl FIFY pro přenosná zařízení vyšel v roce 2014 na PS Vita. Dříve se podívala i na PSP nebo Nintendo DS, ovšem nikdy v takto nadupaných edicích. Majitelé nejnovější konzole od Nintenda tak budou moci bez omezení hrát i na cestách.

Jak si s tímto "experimentem" EA proradí, zjistíme už 29. září. Ten den vychází na počítače, PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360 a Nintendo Switch.  

Zdroj: Nintendoeverything.com

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: EA připravuje více her pro Nintendo Switch

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.