Stardock oznámil strategii obřích rozměrů, Ashes of the Singularity

Tvůrci vesmírných strategií jako například Galactic Civilizations, Sins of Solar Empire nebo v poslední době Early Access titulu Offworld Trading Company, studio Stardock Entertainment se pouští do další strategie, kde budete tentokrát ovládat tisíce jednotek zároveň.

Ashes of the Singularity

Ashes of the Singularity FOTO: Stardock

Ashes of the Singularity, jak se hra jmenuje, poběží na novém enginu s názvem Nitrous, který podle vývojářů z Oxide Games dokáže v reálném čase vykreslit desetitisíce jednotek. Prozatím jsme fungování enginu mohli vidět pouze na technickém demu, ale díky Ashes of the Singularity jej vidíme v akci i na první hře.

Hra se odehrává v době, kdy už se lidstvo dávno dokázalo odpoutat od Země a začalo hledat domovy v okolí vzdálených hvězd. Ve vesmíru ale lidé nejsou sami, je tu jedna inteligentní umělá inteligence známá pod jménem Haalee, která brzy vyhlásí lidstvu válku. Jako hráč budete muset bojovat nejen o kontrolu naší galaxie, ale i všech ostatních.

„Protože se bojuje o celé galaxie, jedna bitva bude probíhat po téměř celém povrchu planety,“ řekl generální ředitel společnosti Stardock, Brad Wardell. „Rozsah konfliktu bude tak velký, že hráči nikdy nic podobného neviděli,“ dodal.

Každá jednotka bude mít svůj vlastní zbraňový systém, takže bude mít vlastní balistiku střely a bude střílet nezávisle na svých spolubojovnících. Jelikož na bitevním poli byste měli ovládat tisíce až desetitisíce jednotek, existuje ve hře možnost vytvořit si skupiny bojovníků. Ve hře budou taktéž klasické prvky RTS her jako stavba budov nebo mikro management jednotek, jak uvedl server pcgamer.com.

Podle informací z tiskové zprávy vypadá hra velmi zajímavě a sliby autorů jsou docela ambiciózní. Věříme ale, že si zkušení vývojáři ze Stardock poradí a my si budeme moct zahrát další dobrou strategii, kterých je v poslední době jako šafránu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Stardock oznámil strategii obřích rozměrů, Ashes of the Singularity

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.