Electronic Arts zavřelo studio stojící za SimCity

Electronic Arts dnes zavřelo studio Maxis Emerville, které stálo za posledním dílem budovatelské strategie SimCity nebo se například podílelo na vývoji hry Spore.

SimCity

SimCity FOTO: Electronic Arts

„Dnes přesouváme aktivity našeho studia Emeryville do našich dalších studií v Redwood Shores, Salt Lake City, Helsinkách a Melbourne. Souvisí to s tím, že Maxis Emerville zavíráme. Maxis bude nadále podporovat a vyvíjet nový obsah jak pro The Sims, tak nově i pro SimCIty,“ napsalo Electronic Arts v oficiálním vyjádření.

Dále se Electronic Arts dušuje, že tyto změny neovlivní žádným způsobem budoucí plány pro The Sims 4, jak uvedl server pcgamer.com.

Všem vývojářům, kteří patřili do zrušeného studia, Electronic Arts údajně nabídne nové pozice v Maxisu nebo v jednom z mnoha dalších studií, které vlastní.

Důvodem zrušení studia je neúspěch strategie SimCity, které od prvního dne provázelo mnoho problému a špatných designových rozhodnutí. To se odrazilo na prodejích hry, a jelikož nebyla výdělečná, EA se rozhodla již nadále nepodporovat studio.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Electronic Arts zavřelo studio stojící za SimCity

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.