Horizon: Zero Dawn překročilo hranici třech milionů prodaných kopií

Letošní hit pro PlayStation 4 zaznamenal už více než tři miliony prodaných kopií v maloobchodech. Kde se hra nejlépe prodávala?

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn FOTO: Sony

Povedené RPG s otevřeným světem, které vyšlo exkluzivně pro PlayStation 4 a vyvinulo jej studio Guerilla Games, dosáhlo zajímavého milníku. Podle nejnovějších informací se prodeje její fyzické verze vyšplhaly už na tři miliony.

Pokud půjdeme region po regionu, prodávala se následovně: Evropa vykoupila 52 procent z celkového počtu, což činí 1,5 milionů kopií, Spojené státy uzmuly druhou příčku s 24 procenty (748 tisíc) a třetí skončilo Japonsko, kde si lidé rozebrali téměř 217 tisíc kusů (7 procent).

V Evropě se hra nejlépe prodávala ve Spojeném království (306 tisíc), stříbrnou příčku získalo Německo s celkovým počtem 275 tisíc a Francie zaostala jen o 50 tisíc jednotek. Zbytek koláče si ukously ostatní státy.

img-responsive

Horizon Zero Dawn | foto: Sony

Tato čísla by byla velkým úspěchem i pro multiplatformní tituly, natož pro exkluzivitu. Vývojáři tím musí být potěšeni a doufáme, že jako odměnu pro svoje věrné fanoušky chystají pokračování.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Horizon: Zero Dawn překročilo hranici třech milionů prodaných kopií

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.