Horizon: Zero Dawn překročilo hranici třech milionů prodaných kopií

Letošní hit pro PlayStation 4 zaznamenal už více než tři miliony prodaných kopií v maloobchodech. Kde se hra nejlépe prodávala?

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn FOTO: Sony

Povedené RPG s otevřeným světem, které vyšlo exkluzivně pro PlayStation 4 a vyvinulo jej studio Guerilla Games, dosáhlo zajímavého milníku. Podle nejnovějších informací se prodeje její fyzické verze vyšplhaly už na tři miliony.

Pokud půjdeme region po regionu, prodávala se následovně: Evropa vykoupila 52 procent z celkového počtu, což činí 1,5 milionů kopií, Spojené státy uzmuly druhou příčku s 24 procenty (748 tisíc) a třetí skončilo Japonsko, kde si lidé rozebrali téměř 217 tisíc kusů (7 procent).

V Evropě se hra nejlépe prodávala ve Spojeném království (306 tisíc), stříbrnou příčku získalo Německo s celkovým počtem 275 tisíc a Francie zaostala jen o 50 tisíc jednotek. Zbytek koláče si ukously ostatní státy.

img-responsive

Horizon Zero Dawn | foto: Sony

Tato čísla by byla velkým úspěchem i pro multiplatformní tituly, natož pro exkluzivitu. Vývojáři tím musí být potěšeni a doufáme, že jako odměnu pro svoje věrné fanoušky chystají pokračování.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Horizon: Zero Dawn překročilo hranici třech milionů prodaných kopií

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Získejte zdarma vesmírnou sci-fi strategii Sins of a Solar Empire:…

16.11.2018 19:37 Her zdarma není nikdy dost. Proto vám přinášíme další tip na skvělý titul, jenž můžete následně…

Zahrajte si Rainbow Six Siege přes víkend zcela zdarma

15.11.2018 20:52 Ubisoft opět nabízí k vyzkoušení jednu z jejich nejhranějších multiplayerových her.

Související:

Nejčtenější články

  1. Získejte zdarma vesmírnou sci-fi strategii Sins of a Solar Empire: Rebellion

  2. S poctivostí nejdál dojdeš: Valve vyplatili 20 tisíc dolarů hackerovi, který odhalil závažnou bezpečnostní chybu

  3. Vraťte se do historie s herním zařízením PC Classic

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.