Čeština a Windows 7 podle statistik na Steamu posilují

Měsíční statistiky na Steamu ukázaly několik zajímavých zjištění ohledně operačních systémů, hardwaru a používaných jazyků.

Steam

Steam FOTO: www.vg247.com

Měsíční průzkum hardwaru prováděný Steamem nabízí pokaždé zajímavá zjištění. Můžete díky němu sledovat trendy ve světě počítačů a pravidelné změny týkající se operačních systémů. A ten červencový nabídl právě v tomto ohledu nečekané zjištění - počet uživatelů se systémy od Microsoftu klesá.

Změny to nejsou příliš drastické. Windows oslabil svoji pozici o 0,12 procent a s celkovým podílem 96,12 procent mezi hráči jasně vede. O 0,11 procent posílil OSX, který si nyní drží slušný podíl 3,06 procent. Lepší pozici má s 0,74 procenty i Linux.

Zajímavější ale je, že uživatelé opět začínají přecházet na operační systém Windows 7. Ten nejnovější s číslovkou 10 oslabil o 0,74 procent, zatímco jeho starší bratříček v 64 bitové verzi o celých 0,86 procent posílil. Společně s jeho 32 bitovou verzí mají téměř 37% podíl.

Dozvěděli jsme se také to, že nejčastěji využívané procesory jsou ty se čtyřmi jádry. Na druhém místě jsou dvoujádra a třetí tříjádrové procesory. Osm jader je překvapivě až na šestém místě. Nejvíce používaná velikost pamětí je 1 GB a nejvyužívanější rozlišení Full HD (1920x1080).

Mezi jazyky je tradičně na prvním místě angličtina s celkovým podílem 40,53 procent. Na záda ji dýchá zjednodušená čínština (16,64 %) a ruština (12,76 %). Čeština se zastavila na 16. místě s 0,53 procenty.

Témata: Steam | Valve | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Čeština a Windows 7 podle statistik na Steamu posilují

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nepřátelé budou bez šance! Oblečte se jako sněhulák díky nové aktualizaci…

22.01.2019 19:07 Leden končí, zima ale běží na plné obrátky. Proto se v Epic Games rozhodli obohatit hru o nový…

Remake Resident Evil 2 má našlápnuto na skvělý prodejní výsledek. Demo si…

22.01.2019 18:13 Resident Evil 2 už pomalu klepe na dveře, a tak vám přinášíme zajímavé statistiky týkající se…

Související:

Nejčtenější články

  1. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

  2. Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

  3. EA zrušilo rozsáhlou Star Wars hru s otevřeným světem

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.