Čeština a Windows 7 podle statistik na Steamu posilují

Měsíční statistiky na Steamu ukázaly několik zajímavých zjištění ohledně operačních systémů, hardwaru a používaných jazyků.

Steam

Steam FOTO: www.vg247.com

Měsíční průzkum hardwaru prováděný Steamem nabízí pokaždé zajímavá zjištění. Můžete díky němu sledovat trendy ve světě počítačů a pravidelné změny týkající se operačních systémů. A ten červencový nabídl právě v tomto ohledu nečekané zjištění - počet uživatelů se systémy od Microsoftu klesá.

Změny to nejsou příliš drastické. Windows oslabil svoji pozici o 0,12 procent a s celkovým podílem 96,12 procent mezi hráči jasně vede. O 0,11 procent posílil OSX, který si nyní drží slušný podíl 3,06 procent. Lepší pozici má s 0,74 procenty i Linux.

Zajímavější ale je, že uživatelé opět začínají přecházet na operační systém Windows 7. Ten nejnovější s číslovkou 10 oslabil o 0,74 procent, zatímco jeho starší bratříček v 64 bitové verzi o celých 0,86 procent posílil. Společně s jeho 32 bitovou verzí mají téměř 37% podíl.

Dozvěděli jsme se také to, že nejčastěji využívané procesory jsou ty se čtyřmi jádry. Na druhém místě jsou dvoujádra a třetí tříjádrové procesory. Osm jader je překvapivě až na šestém místě. Nejvíce používaná velikost pamětí je 1 GB a nejvyužívanější rozlišení Full HD (1920x1080).

Mezi jazyky je tradičně na prvním místě angličtina s celkovým podílem 40,53 procent. Na záda ji dýchá zjednodušená čínština (16,64 %) a ruština (12,76 %). Čeština se zastavila na 16. místě s 0,53 procenty.

Témata: Steam | Valve | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Čeština a Windows 7 podle statistik na Steamu posilují

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.