Steam odhalil počet aktivních hráčů i své prodeje

Steam je věru obrovská platforma. V dnešní době už je téměř ekvivalentem počítačového hraní a jeho aktivní komunita navíc dál roste...

Steam Summer Sales 2017

Steam Summer Sales 2017 FOTO: Kotaku

Každý hráč ví, že Steam je opravdu obrovský. A díky prezentaci Valve na nedávné konferenci Casual Connect si můžeme udělat ještě přesnější představu.

Nejzajímavější čísla nabídla prezentace už na samém začátku. Na ní prezentující zmínil, že od roku 2015 se téměř zdvojnásobil počet aktivních uživatelů v jeden okamžik. Zatímco před dvěma roky to bylo "nuzných" 8,4 milionů, nyní počítají s více než 14 miliony hráči denně. Během celého dne to dělá zhruba 33 milionů hráčů, přičemž za měsíc se jich přihlásí zhruba 67 milionů.

Další neméně důležitý graf ukázal procentuální podíly na prodejích v určitých regionech. Není žádným překvapením, že na prvním místě se usadila Severní Amerika s 34 procenty. Druhé místo si uzmula Západní Evropa s 29 procenty, zatímco Asie si z koláče ukousla 17 procent. Rusko, Oceánie a Latinská Amerika se mohou pochlubit 5, 4 a 3 procenty z prodejů.

Čísla to jsou opravdu úžasná, ale podle nás by mělo Valve ještě zapracovat na stabilitě svých serverů během výprodejů. Až dokážou pojmout tak obrovský nápor, bude Steam téměř bezchybný.

Zdroj: Geekwire.com

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Steam odhalil počet aktivních hráčů i své prodeje

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.