Blizzard pracuje na několika nových značkách

Americký herní gigant možná v následujících letech rozšíří svoje portfolio o další zajímavé tituly.

Film Warcraft

Film Warcraft FOTO: Blizzardwatch

Blizzard je herní gigant, který stojí za veleúspěšnými tituly jako Diablo, Overwatch nebo World of Warcraft. A jeho portfolio se možná v příštích několika letech opět rozšíří, protože pracuje hned na několika nových značkách zároveň. Jejich oznámení ale nechtějí vývojáři uspěchat.

img-responsive

Overwatch | foto: Blizzard Entertainment

Během konference, na níž společnost sdělovala svoje finanční výsledky, prezident a spoluzakladatel Mike Morhaime mluvil o podpoře zajetých značek. Záhy ale dodal, že jeden ze zakladatelů Allen Adham se do firmy minulý rok vrátil a spolu s ním začaly i práce na úplně nových projektech.

„Pokud budeme mluvit jen o nových značkách, tak je naše pozice silnější než kdykoliv v minulosti. Angažujeme se v tvorbě nových IP," sdělil přítomným Morhaime. Blizzard prý také hledá další platformy, na které by mohli svoje hry rozšířit.

Své si řekl i Adham. Podle něj jsou do spousty připravovaných titulů zaimplementovány skvělé myšlenky, na nichž studio pracovalo ještě před jeho návratem. Zbytek jsou ale zbrusu nové IP.

„Nyní máme několik her v inkubační fázi, do jejichž vedení jsme dosadili ty nejzkušenější designéry... Vytvořit něco pro jakoukoliv platformu zabere dost času. A jak jsme ukázali v minulosti, nechceme vydávat tituly, které nenaplní očekávání našich fanoušků."

img-responsive

World of Warcraft | foto: Blizzard Entertainment

Pokud už jste začali jásat, tak svoji radost kroťte. Všechny rozpracované hry jsou teprve v inkubační fázi. To může znamenat, že nakonec ani nespatří světlo světa. Zářným příkladem může být jejich MMO Titan, které po dlouhých letech vývoje Blizzard zrušil...

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Blizzard pracuje na několika nových značkách

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Dell spouští soutěž pro celou rodinu ve hře Minecraft

09.06.2020 15:27 Minecraft je legendární hra, kterou znají školáci i jejich rodiče. Díky 200 milionům prodaných…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.