Rocket League dostane nový banovací systém

Všichni hříšníci se musí mít už tento týden na pozoru. Proč? Psyonix uvede do provozu nový "filtr" na sprostá slova.

Rocket League

Rocket League FOTO: Psyonix

Komunita kolem oblíbené multiplayerové hry Rocket League se během dvou let neuvěřitelně rozrostla. V dnešní době čítá už více než 34 milionů hráčů a stále láká nové tváře. Velká základna ale nese mnohá úskalí v podobě toxických hráčů, kteří znepříjemňují zážitek ostatním. Vývojáři proto chtějí zavést nový systém, jenž by podobné praktiky vymýtil.

V této chvíli máme k dispozici nástroj, s nímž můžeme umlčet jakéhokoliv hráče, ale ruku na srdce, to není úplně ono. Už tento týden tedy můžeme očekávat změnu. Pokud bude někdo nepěkně nadávat a jeho spoluhráč či protihráč ho nahlásí, může se těšit na penalizaci. Nejnižší hranice je 24 hodin, po dalším prohřešku se jejich počet zvedne na 72, následuje celý týden a pak permanentní ban.

List zakázaných slov bude na začátku čítat něco kolem dvaceti záznamů a postupem času se bude rozšiřovat o další výrazy z různých jazyků. Vylepšení postupně čeká i samotný systém, jenž po spuštění ještě dozná úprav, aby fungoval co nejlépe.

„Denně obdržíme tisíce nahlášení a naším cílem je tyto hříšníky obtěžující slušné hráče vymýtit. Tento nový systém nám pomůže zpracovávat každé nahlášení velice rychle a přesně. Také budeme sledovat Reddit a další sociální sítě, abychom od vás získali zpětnou vazbu," vysvětlili tvůrci na svém blogu.

img-responsive

Rocket League | foto: gamespot.com

Už byl nejvyšší čas něco podobného zavést. Hráči si poslední dobou dovolovali mnohem víc a tento nový systém jim alespoň přistřihne křidýlka. A z těch největších hříšníků alespoň budou mít tvůrci bonusové příjmy.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Rocket League dostane nový banovací systém

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.