K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Red Dead Redemption 2 na PC? Ještě nad tím nepřemýšlíme

Take-Two ani Rockstar Games razantně nezamítli možnost počítačového portu, podle nich je ale na diskuze ještě brzo.

Rockstar Games

Rockstar Games FOTO: Rockstar Games

Počítač je pro sérii Grand Theft Auto a samotného vydavatele Red Dead Redemption klíčová platforma, na diskuze o portu druhého dílu je prý ještě brzo. První krůčky k tomuto revolučnímu kroku už ale Take-Two udělalo.

Na včerejším mítingu diskutovalo vedení o ziscích z této platformy a došlo k závěru, že některé hry se na ně vyplatí vydávat, další zase moc ne. Ale celkově má podle Take-Two PC obrovský tržní potenciál, kterého budou do budoucna využívat.

„Vše závisí titul od titulu. Některé jsou na PC velice vážené a výdělečné, například Civilizace nebo XCOM. Pak jsou tu další tituly, které takový potenciál na počítači nemají. Skvělou zprávou je, že tento trh je velice živý. Je skvělý, velký a pro nás klíčový," vysvětloval prezident společnosti Karl Slatoff.

Během konference byl kreativní ředitel Rockstar Games Strauss Zelnick dotázán, jestli můžeme očekávat jejich nejnovější westernovou hru i na počítačích. Podle něj si máme počkat na oficiální oznámení samotných vývojářů: „Jakékoliv novinky ohledně našich titulů přijdou jen z našich vlastních zdrojů."

Stále tedy žije naděje, že by mohl Red Dead Redemption vyjít i na tuto platformu. Vždyť i GTA V původně vyšel jen na konzole a později si ve vylepšené verzi vyšlapal cestičku na PC, jehož Online mód má největší podíl na ziscích věhlasného studia.

img-responsive

Rockstar Games | foto: Rockstar Games

Jestli bude podobnou stezku následovat i RDR 2 ještě nevíme, jedno je ale jisté - hra vychází příští rok na konzole PlayStation 4 a Xbox One.

Zdroj: Gamespot.com

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Red Dead Redemption 2 na PC? Ještě nad tím nepřemýšlíme

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Vyhrajte s Gamifique.cz plno zajímavých her na Steam!

15.07.2018 16:14 Připravili jsme si pro vás slibovanou sérii soutěží. Více informací v článku.

Detailní textury a parádní grafika: Stahujte HD remaster Resident Evil 4…

15.07.2018 14:33 Oficiální remaster se příliš nepovedl, proto se práce ujali fanoušci a nyní to nese první ovoce.

Související:

Nejčtenější články

  1. Steam čekají další změny

  2. "České Dark Souls" LostHero uspělo na Startovači

  3. Jízdní řád pro tento týden: Středověká příběhovka či masivně multiplayerová střílečka

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.