Red Dead Redemption 2 na PC? Ještě nad tím nepřemýšlíme

Take-Two ani Rockstar Games razantně nezamítli možnost počítačového portu, podle nich je ale na diskuze ještě brzo.

Rockstar Games

Rockstar Games FOTO: Rockstar Games

Počítač je pro sérii Grand Theft Auto a samotného vydavatele Red Dead Redemption klíčová platforma, na diskuze o portu druhého dílu je prý ještě brzo. První krůčky k tomuto revolučnímu kroku už ale Take-Two udělalo.

Na včerejším mítingu diskutovalo vedení o ziscích z této platformy a došlo k závěru, že některé hry se na ně vyplatí vydávat, další zase moc ne. Ale celkově má podle Take-Two PC obrovský tržní potenciál, kterého budou do budoucna využívat.

„Vše závisí titul od titulu. Některé jsou na PC velice vážené a výdělečné, například Civilizace nebo XCOM. Pak jsou tu další tituly, které takový potenciál na počítači nemají. Skvělou zprávou je, že tento trh je velice živý. Je skvělý, velký a pro nás klíčový," vysvětloval prezident společnosti Karl Slatoff.

Během konference byl kreativní ředitel Rockstar Games Strauss Zelnick dotázán, jestli můžeme očekávat jejich nejnovější westernovou hru i na počítačích. Podle něj si máme počkat na oficiální oznámení samotných vývojářů: „Jakékoliv novinky ohledně našich titulů přijdou jen z našich vlastních zdrojů."

Stále tedy žije naděje, že by mohl Red Dead Redemption vyjít i na tuto platformu. Vždyť i GTA V původně vyšel jen na konzole a později si ve vylepšené verzi vyšlapal cestičku na PC, jehož Online mód má největší podíl na ziscích věhlasného studia.

img-responsive

Rockstar Games | foto: Rockstar Games

Jestli bude podobnou stezku následovat i RDR 2 ještě nevíme, jedno je ale jisté - hra vychází příští rok na konzole PlayStation 4 a Xbox One.

Zdroj: Gamespot.com

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Red Dead Redemption 2 na PC? Ještě nad tím nepřemýšlíme

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.