Společnost Valve se na GDC rozšoupla a oznámila hned několik věcí

Společnost Valve se na GDC 2015 připravila velmi dobře. Dnes velmi brzy ráno oznámila na tiskové konferenci hned několik nových produktů, které se již brzy dostanou na trh. Přesto, že oznámila dvě velké novinky, někteří odcházeli zklamaní, protože se nedostalo na třetí pokračování Half-Life.

Steam

Steam FOTO: Valve

Jako první se oficiálně oznámilo pokračování Source Enginu, o kterém už se pár měsíců ví, protože jeho některé části byly použity v jedné z aktualizací vývojového prostředí pro DOTU 2. Source Engine 2 by neměl být pouze pro profesionální vývojáře, ale i pro normálního hráče, který si bude chtít zkusit vyrobit něco vlastního, celé prostředí je údajně designováno tak, aby vyhovovalo oběma skupinám, jak uvedl pcgamer.com.

Z toho vyplývá, že i Source Engine 2 bude zdarma, stejně jako Unreal Engine 4 nebo Unity. Prozatím se ale neví jakým způsobem, stejně tak jsme se nedozvěděli mnoho dalších technických informací. Jedna z věcí, o kterých se ale ví, je podpora grafického rozhraní Vulkan, které nahrazuje léta zavedenou značku OpenGL. Další informace bychom měli najít na této webové stránce během následujících dní.

Steam Link

Druhý oznámený produkt je speciální streamovací zařízení, které propojíte se svou domácí sítí a díky tomu budete moct streamovat hry z vašeho PC, přímo do televize. Steam Link by měl podporovat rozlišení 1080p při 60HZ, ale hlavně nízkou latenci. V USA bude dostupný již v listopadu za doporučenou cenu 49,99 dolarů. K dispozici bude i verze se speciálním Steam ovladačem, za který si připlatíte taktéž 49,99 dolarů. Evropskou cenu bychom se měli dozvědět, až se bude blížit datum vydání.

Kromě Steam Linku, se v tiskové zprávě také objevila poznámka o tom, že upravená PC od Alienware a Falcon Northwest, známá pod jménem Steam Machine by měla na trh přijít v listopadu tohoto roku. Brýle pro virtuální realitu, které Valve vyvíjí společně s HTC by měly vyjít do konce roku.

Jak jde vidět, Valve se do toho v posledních týdnech skutečně opřelo. K úplné spokojenosti už jen stačí oznámení Half-Life 3.    

Témata: Valve | GDC 2015
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Společnost Valve se na GDC rozšoupla a oznámila hned několik věcí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.