Patch pro Dotu 2 naláká nové hráče, věří Valve

Dota 2 nebyla k nováčkům příliš přívětivá. To se ale s nadcházející aktualizací změní.

DotA 2

DotA 2 FOTO: www.alphacoders.com

Žánr MOBA (multiplayer online battle arena) nepatří mezi ty nejjednodušší. Než se naplno ponoříte do hry, musíte vstřebat spoustu informací a pochopit základní mechaniky, což spoustu hráčů odradí už na začátku. To by měla změnit nejnovější aktualizace, která to chce nováčkům co nejvíce ulehčit.

Prvním krokem má být snížení počtu hratelných postav ze 113 na dvacet, přičemž po 25 odehraných hrách by se vám měly odemknout další. Vývojáři vybrali právě ty, kteří byli v minulosti velice úspěšní během tutoriálů a dokázali naučit zábavnou cestou.

Možná nejdůležitější novinka pak je, že nově příchozí budou hrát jen proti lidem s podobnými vlastnosti. Tím chtějí tvůrci docílit i lepšího začlenění junáků do aktivní komunity a zajistit jim příjemný start, který je po první hře neodradí.

Samotní tvůrci nejspíše tuší, že jejich komunita není úplně ideální a pouštět nové hráče do vřavy plné nasupených společníků by nejspíše nebylo zrovna nejlepší řešení.

img-responsive

Dota 2 | foto: GAMIFIQUE.cz

Na závěr jen připomeneme, že 7. srpna začíná jeden z největších esportových turnajů vůbec - The International. Vybraní šťastlivci si na něm rozdělí prizepool, jenž dohromady činí 23 milionů dolarů. Tak začněte trénovat a příští rok si o tento neuvěřitelný ranec peněz můžete zahrát i vy!

Témata: DotA 2 | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Patch pro Dotu 2 naláká nové hráče, věří Valve

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

Zaklínač 3 se stále prodává velice dobře. Letošní prodeje překonaly ty z…

30.08.2019 18:31 CD Projekt je neustále na vzestupu. A pomáhá v tom i hra, která vyšla před více než čtyřmi roky.

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.