Hlavní scénárista Dragon Age se přesouvá k jinému projektu

David Gaider, otec světa Dragon Age, se po deseti letech rozhodl pracovat na jiném projektu.

Dragon Age: Origins

Dragon Age: Origins FOTO: BioWare

Před deseti lety stál Gaider u zrodu Thedasu, světa, ve kterém se celá Dragon Age univerzum odehrává. Od té doby se podílel na vzniku všech tří her a nespočtu knih a komiksů, které celé univerzum doplňují. Nyní se však rozhodl svou pozici hlavního scénáristy opustit.

„Ačkoli je obtížné Dragon Age opustit, pracovat 10 let na jednom projektu je dlouhá doba. Rozhodl jsem se, že je čas zkusit něco nového,“ napsal Gaider na svém Twitteru. Otěže předal Patricku Weekesovi, dalšímu scénáristovi, který zásadně ovlivnil podobu Dragon Age univerza. „Jsem šťastný, že můžu zanechat Dragon Age v dobrých rukou, Patrick Weekes se stane hlavním scénáristou, jakmile já budu pryč. Nedokážu si představit nikoho lepšího.“

Projekt, ke kterému se Gaider přesunul, je nová IP, na níž se v pracuje v kanadských kancelářích BioWare. Její existenci byla prozrazena na loňské E3, ale žádné konkrétní informace BioWare do světa nevypustilo.

Témata: Dragon Age | BioWare
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hlavní scénárista Dragon Age se přesouvá k jinému projektu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.