EA se chlubí svými výdělky za poslední období

Společnost Electronic Arts zveřejnila svoje finanční výsledky za poslední čtvrtrok. A čísla to jsou opravdu zajímavá.

Battlefield 1

Battlefield 1 FOTO: Electronic Arts

Společnost Electronic Arts zveřejnila svoje finanční výsledky za poslední fiskální období, které skončilo společně s červnem. A firma může být po právu spokojená, což dokazuje i jejich výrok, že šlo o "vynikající čtvrtletí."

Battlefield 1 si prý do konce června zahrálo více než 21 milionů lidí, což je úžasné číslo. Podle průzkumů roste počet hráčů "Ultimate týmů" napříč sportovními hrami o 11 procent a zvyšování aktivní základny zaznamenává i tři roky starý Sims 4, jehož nárůst se vyšplhal dokonce na 20 procent.

Celkové příjmy za poslední čtvrtletí činily 1,45 miliard dolarů. Zisk z prodejů digitálních kopií za posledních 12 měsíců byl 3,147 miliard dolarů, což je 63 % z celkových výdělků společnosti. EA navíc může těšit, že příjmy z internetových obchodů rostou rok od roku o 23 procent. Největší nárůst zaznamenali na konzolovém trhu (368 milionů dolarů).

Během podzimu se dá očekávat nárůst výdělků. Ve třetím čtvrtletí by se o to měly postarat zejména sportovní hry, zatímco největší trháky (Star Wars Battlefront 2, Need for Speed: Payback) by měly nalákat ještě více kupujících.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: EA se chlubí svými výdělky za poslední období

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.