Red Dead Redemption 2 nebude taková pecka jako GTA V

Take-Two má na nejnovější počin od Rockstar Games jasný názor.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 FOTO: Rockstar Games

Take-Two je monopol, který vlastní nejen celé oddělení 2K, ale také celosvětově známé studio Rockstar Games. To nyní krom údržby jejich největšího hitu pracuje na pokračování velice dobře hodnocené westernové střílečky. Ta má spatřit světlo světa už příští rok.

Očekávání od Red Dead Redemption 2 jsou rozhodně vysoká, ale možná ne až taková, jak byste si mohli myslet. Rodičovská společnost Rockstaru totiž přiznala, že od něj nečekají tolik, jako kdysi od pátého pokračování Grand Theft Auto.

„GTA V uspělo, prodalo 80 milionů kopií a jeho multiplayerová obdoba je stále oblíbená, což dokazuje jeho počet hráčů. A proč z toho byl takový úspěch? Protože ve své generaci nemá obdoby," řekl Strauss Zelnick v rozhovoru pro Gameindustry.biz.

„V minulých generacích mohl krom GTA hráč sáhnout po jiných podobných titulech, jenže dnes tomu tak není. Proto každý, kdo už dosáhl sedmnácti let a má PS4 nebo Xbox One, vlastní i Grand Theft Auto V. Kdyby měl titul konkurenci jak v minulých dekádách, na taková astronomická čísla bychom se nedostali," popisoval úspěch jejich největšího trháku. Pak se dostal i k připravované westernové střílečce.

„Může tato čísla překonat jiný titul? Pochybuji. Máme od Red Dead Redemption 2 vysoká očekávání? Samozřejmě, ale nemůžeme jej dávat na stejnou úroveň jako GTA  V."

Prodat 80 milionů kopií se nepodaří ani většině sérií, natož jednomu titulu. GTA V se to povedlo a podobný úspěch by Rockstar rád zopakoval i se svou nadcházející hrou. Ta ale vychází jen na konzole stávající generace, což šance na podobná prodejní čísla značně snižuje. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Red Dead Redemption 2 nebude taková pecka jako GTA V

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.