Atari se vrací: Známe podrobnosti o jejich nejnovější konzoli

První "informace" se objevily už během E3, nyní ale společnost přinesla podrobnější pohled na jejich nový stroj.

Ataribox

Ataribox FOTO: The Verge

Atari kdysi patřila mezi firmy, které dodávaly na trh špičkové konzole pro širokou veřejnost. V dnešní době už je z přední pozice vytlačil Microsoft se Sony a samotná firma neměla poslední léta největší zájem na trh znovu vstoupit. Jenže časy se mění, Nintento se začíná tlačit mezi svatou trojici svými jedinečnými edicemi a tak si představitelé řekli, že je nejvyšší čas oprášit svou zašlou slávu.

Během největšího herního veletrhu E3 začaly první "námluvy." Společnost spustila stránku Ataribox.com, na níž pověsila teaser na svoji novou konzoli. Do dnešních dní na webu nenajdete nic jiného než toto video, po měsíci se ale opět vyrojily nové informace ohledně tohoto produktu.

Ataribox se svým vzhledem inspiroval u legendárního Atari 2600. Boky zdobí povedené žebrování černé barvy a přední panel, jenž může být stejně tak ze dřeva jako ze skla. Na něm najdeme čtyři USB porty (nejspíše pro čtyři ovladače), HDMI výstup pro televizi, slot pro SD kartu a také sluchátka. Konzole má být dodávána ve dvou barevných variantách - červené a černé.

Stroj má být podle slov společnosti "něco zbrusu nového, co zůstane věrné dědictví společnosti a bude imponovat jak starším tak mladším fanouškům." Zatím si to úplně neumíme představit, ve hře ale je hned několik variant.

První tvrdí, že Ataribox bude něco jako NES Classic od Nintenda. Přinese legendární hry předělané do vyššího rozlišení s upraveným ovládáním a vše to bude zabalené v modernějším designu. Druhá zase mluví o prolínání starého a nového světa (na konzoli půjdou hrát staré hry, ale budou vycházet i čerstvé novinky). Reálně zní i možnost, že bude stroj poháněn systémem Android a propojen s Google Store, což by pro nás bylo veliké zklamání.

To je vše, co dosud víme. Přesné hardwarové specifikace, cenu, datum vydání ani její úlohu na trhu zatím Atari nezveřejnila.

Témata: Atari | Ataribox | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Atari se vrací: Známe podrobnosti o jejich nejnovější konzoli

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.