Unreal Engine 4 si může nově stáhnout kdokoliv zdarma

Velká konference zaměřená na vývojáře, Game Developers Conference je tady a už k nám začínají pronikat první oznámení, zprávy a zajímavosti. Jedno z těch prvních větších oznámení bylo to, že Unreal Engine 4 bude ode dneška zdarma pro všechny.

Unreal Paris, interiér pařížského bytu byl kompletně vytvořen v Unreal Enginu 4

Unreal Paris, interiér pařížského bytu byl kompletně vytvořen v Unreal Enginu 4 FOTO: Dereau Benoit

Nebylo tomu tak dávno, kdy normální smrtelníci neměli téměř žádný přístup k profesionálním enginům. To se rapidně změnilo po nástupu Unity, ve kterém si může tvořit kdokoliv. Konkurence v podobě Cry Enginu, respektive Unreal Enginu 4 na úspěch Unity reagovala nejprve snížením ceny. Firma Epic, výrobce Unreal Enginu 4 zašel ale ještě dále a zpřístupnil jej pro všechny zdarma.

„Nyní si můžete stáhnout náš engine a použít ho na vývoj her, výuku, architekturu nebo například k výrobě audiovizuální stránky virtuální reality,“ napsal v tiskové zprávě jeden ze zakladatelů vývojářského studia Epic, Tim Sweeney.

Samozřejmě ale není úplně zdarma, s použitím Unreal Enginu 4 se zároveň zavazujete, že Epicu budete odvádět pět procent hrubého příjmu, pokud váš projekt bude úspěšný a budete na něm vydělávat minimálně 3000 dolarů za jedno čtvrtletí. Takže pokud tvoříte nekomerční produkt nebo se vám nepodaří ho prodat, nemusíte tak platit výdaje za použití profesionálního enginu a případně se tak zadlužit.

Díky tomuto kroku se určitě můžeme těšit na mnoho nových her, už při snížené ceně údajně narostl počet uživatelů o několik tisíc. Nyní se očekává ještě větší nárůst.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Unreal Engine 4 si může nově stáhnout kdokoliv zdarma

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.