PlayStation 5 vyjde v roce 2019, tvrdí analytik

Xbox One X si žádá adekvátní odpověď. Ta podle analytika přijde už v roce 2019.

PlayStation 5

PlayStation 5 FOTO: www.gamerevolution.com

Xbox One X přijde na trh už brzy a Sony potřebuje rychle najít adekvátní odpověď. PlayStation 4 Pro nedosahuje hardwarových kvalit svého úhlavního konkurenta a tak japonská společnost musí přijít s něčím novým. Podle analytika Michaela Pachtera to bude další generace této oblíbené konzole.

„PS4 Pro je (co se týče hardwarové stránky) lepší než PS4. Myslím si tedy, že to je poloviční krok k PS5. A nová konzole bude podle mě další poloviční krůček," řekl Pachter v rozhovoru pro GamingBolt.

Následně se rozmluvil i o údajném datu vydání, které je podle něho velice blízko.

„Myslím si, že PS5 příští rok nevyjde. Nejspíše to bude v roce 2019 nebo 2020, ale pravděpodobněji zní rok 2019. Sony si chce počkat na období, kdy bude v USA alespoň 50 % zařízení schopných přehrát video ve 4K, zatímco ve zbytku světa alespoň 35 procent."

Nejdůležitější ale samozřejmě bude výkon. Pachter přesnější informace nesdělil, spíše odpovídal řečnickými otázkami.

„O kolik bude PlayStation 5 rychlejší? Určitě bude podporovat 4K. Budou hry hratelné na 240 snímků za sekundu? To by bylo skvělé. Budeme si moct zahrát hry z PS4 Pro? Podle mě ano."

Co se týče 240 snímků za sekundu, na to nejspíše můžeme zapomenout. Konzole by musela mít opravdu ďábelský výkon, aby něco takového zvládla a pokud by opravdu takový hardware měla, vývojáři by jej raději využili k posunutí grafických mantinelů. Proč by navíc Sony vydávala ultra výkonnou konzoli, když může limity posunout jen o kousek a poté tvrdit, že oni mají tu nejlepší konzoli na světě?

Jasně, v tom případě by rychle přitakal Microsoft a tvrdil by to samé u jejich nového stroje, jenže v tu chvíli by mohla Sony přijít s obdobou PS4 Pro a prodat další miliony mašin s přídomkem "nejsilnější konzole na světě."

Ať už to dopadne jak chce, Sony by hlavně měla začít naslouchat svým fanouškům a přinést jim to, po čem oni touží.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PlayStation 5 vyjde v roce 2019, tvrdí analytik

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.