První Half-Life dostal po devatenácti letech update

Některé hry přestanou vývojáři podporovat záhy po vydání, jiné zase tvůrci živí několik let. No a pak je tu první Half-Life...

Half-Life

Half-Life FOTO: Steam

Half-Life je bezpochyby legenda herního průmyslu. V devadesátých letech sbírala jedno plné hodnocení za druhým a její skvělé zpracování i engine umožnilo vznik další legendě - Counter Striku. Je to už devatenáct let od jejího vydání a za takovou dobu už přece museli vývojáři hru dokonale vyšperkovat, ne? Opak je pravdou. Stále je co zlepšovat a to samé si myslí i Valve, který včera uvolnil do oběhu nejnovější patch. 

Oficiální poznámky k aktualizaci nezmiňují kdovíjaké změny. Opravný balík se zaměřuje zejména na pády hry a přetrvávající chyby. Vývojáři také aktualizovali přídavky Oppositing Force a Blue Shift.

Pod příspěvkem okamžitě fanoušci začali bombardovat vedení otázkami, kdy už konečně vydají Half-Life 3. Někteří prosili, druzí zase tvrdili, že vydáním updatu Valve potvrdilo práce na třetí epizodě. Mlčení kolem této série fanoušky jistě deptá, ale pravděpodobnost, že v nejbližší době třetí pokračovaní vyjde, je takřka nulové. 

Vraťme se ale zpět k prvnímu Half-Life. Co tedy aktualizace přesně změnila?

Hra už nepadá při rychlém přehazování speciálních zbraní, vkládání špatných příkazů do konzole nebo při nastavování vlastních log do spreje.Vývojáři také opravili některé SAV a BSP soubory.

Nezávislí vývojáři Crowbar Collective zase v jiné zprávě oznámili, že jejich předělávka Black Mesa byla odložena z původně plánovaného července na prosinec.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: První Half-Life dostal po devatenácti letech update

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.