První Half-Life dostal po devatenácti letech update

Některé hry přestanou vývojáři podporovat záhy po vydání, jiné zase tvůrci živí několik let. No a pak je tu první Half-Life...

Half-Life

Half-Life FOTO: Steam

Half-Life je bezpochyby legenda herního průmyslu. V devadesátých letech sbírala jedno plné hodnocení za druhým a její skvělé zpracování i engine umožnilo vznik další legendě - Counter Striku. Je to už devatenáct let od jejího vydání a za takovou dobu už přece museli vývojáři hru dokonale vyšperkovat, ne? Opak je pravdou. Stále je co zlepšovat a to samé si myslí i Valve, který včera uvolnil do oběhu nejnovější patch. 

Oficiální poznámky k aktualizaci nezmiňují kdovíjaké změny. Opravný balík se zaměřuje zejména na pády hry a přetrvávající chyby. Vývojáři také aktualizovali přídavky Oppositing Force a Blue Shift.

Pod příspěvkem okamžitě fanoušci začali bombardovat vedení otázkami, kdy už konečně vydají Half-Life 3. Někteří prosili, druzí zase tvrdili, že vydáním updatu Valve potvrdilo práce na třetí epizodě. Mlčení kolem této série fanoušky jistě deptá, ale pravděpodobnost, že v nejbližší době třetí pokračovaní vyjde, je takřka nulové. 

Vraťme se ale zpět k prvnímu Half-Life. Co tedy aktualizace přesně změnila?

Hra už nepadá při rychlém přehazování speciálních zbraní, vkládání špatných příkazů do konzole nebo při nastavování vlastních log do spreje.Vývojáři také opravili některé SAV a BSP soubory.

Nezávislí vývojáři Crowbar Collective zase v jiné zprávě oznámili, že jejich předělávka Black Mesa byla odložena z původně plánovaného července na prosinec.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: První Half-Life dostal po devatenácti letech update

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Další obsah zdarma pro majitele Frostpunku

19.09.2018 20:14 Právě vyšlo nové DLC pro povedenou strategii Frostpunk.

Další hra ze světa Zaklínače už zná datum vydání

18.09.2018 18:18 Víme, kdy vyjde Thronebreaker: The Witcher Tales. A bude to dříve, než se čekalo!

Obrovské hřiště plné zábavy: Just Cause 4 představuje čtveřici biomů

16.09.2018 16:51 Tvůrci v novém videu podrobněji představují jednotlivé části světa, na které se v novém Just Cause…

Související:

Nejčtenější články

  1. Obrovské hřiště plné zábavy: Just Cause 4 představuje čtveřici biomů

  2. Další DLC pro The Elder Scrolls Online v novém videu

  3. Politický simulátor Democracy se vrací. Pracuje se na čtvrtém dílu

  4. Další obsah zdarma pro majitele Frostpunku

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.