První Half-Life dostal po devatenácti letech update

Některé hry přestanou vývojáři podporovat záhy po vydání, jiné zase tvůrci živí několik let. No a pak je tu první Half-Life...

Half-Life

Half-Life FOTO: Steam

Half-Life je bezpochyby legenda herního průmyslu. V devadesátých letech sbírala jedno plné hodnocení za druhým a její skvělé zpracování i engine umožnilo vznik další legendě - Counter Striku. Je to už devatenáct let od jejího vydání a za takovou dobu už přece museli vývojáři hru dokonale vyšperkovat, ne? Opak je pravdou. Stále je co zlepšovat a to samé si myslí i Valve, který včera uvolnil do oběhu nejnovější patch. 

Oficiální poznámky k aktualizaci nezmiňují kdovíjaké změny. Opravný balík se zaměřuje zejména na pády hry a přetrvávající chyby. Vývojáři také aktualizovali přídavky Oppositing Force a Blue Shift.

Pod příspěvkem okamžitě fanoušci začali bombardovat vedení otázkami, kdy už konečně vydají Half-Life 3. Někteří prosili, druzí zase tvrdili, že vydáním updatu Valve potvrdilo práce na třetí epizodě. Mlčení kolem této série fanoušky jistě deptá, ale pravděpodobnost, že v nejbližší době třetí pokračovaní vyjde, je takřka nulové. 

Vraťme se ale zpět k prvnímu Half-Life. Co tedy aktualizace přesně změnila?

Hra už nepadá při rychlém přehazování speciálních zbraní, vkládání špatných příkazů do konzole nebo při nastavování vlastních log do spreje.Vývojáři také opravili některé SAV a BSP soubory.

Nezávislí vývojáři Crowbar Collective zase v jiné zprávě oznámili, že jejich předělávka Black Mesa byla odložena z původně plánovaného července na prosinec.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: První Half-Life dostal po devatenácti letech update

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Lék na smrt? V akčním RPG Thymesia se jej pokusíme najít

15.02.2019 17:46 Tvůrci z exotického Tchaj-wanu pracují na novém zajímavém akčním RPG, které bude krom příběhu…

Zpátky mezi živými. Nintendo hlásí oživení klasiky s názvem The Legend of…

14.02.2019 20:31 Oznámení, které prostě musí potěšit!

Související:

Nejčtenější články

  1. Apex Legends je k nezastavení! Hru si stáhlo už více než 25 milionů uživatelů

  2. Co si zahrát o víkendu zdarma? Vyzkoušet si můžete Armu 3 či Rainbow Six: Siege

  3. Ubisoft nabízí hru zdarma k předobjednávce The Division 2. Můžete si vybrat ze třech titulů

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.