Události, při kterých hry zachraňovaly život

Záchrana života a hry? I tato kombinace může fungovat. V článku naleznete pět událostí, kde měly při záchraně hlavní slovo hry!

Slavná série Call of Duty se vrací, tentokrát s podtitulem World at War II

Slavná série Call of Duty se vrací, tentokrát s podtitulem World at War II FOTO: Activision

Mladík zachránil své sestře život schopnostmi z WoW

Hans Jørgen Olsen, dnes už 22letý muž (tehdy dvanáctiletý chlapec), v roce 2007 zachránil život své sestře jen díky schopnostem, které se naučil ve World of Warcraft.

Dvě děti si před sedmi lety vyrazily na procházku do lesa, jenže během ní na dívku zaútočil los. Chlapec ihned věděl, co má dělat. Začal na losa řvát, aby upoutal jeho pozornost (ve hře se tato schopnost nazývá "taunt") a jeho sestra tak mohla utéct. Poté vytáhl další schopnost, kterou se naučil na úrovni 30 - hrál mrtvého. Zvíře ztratilo o chlapce zájem, odklusalo pryč a ten tak mohl jít povyprávět o svém zážitku domů.

Zprávu v roce 2007 přinesl norský deník Nettavisen.no.

Hráč zachránil život při nehodě díky FPS hře

Paxton Galvanek byl nadšený hráč America's Army, hry, která nenabízí jen realistické ztvárnění bojů, ale také průpravu pro virtuální mediky. A jak se později ukázalo, hodiny tohoto tréninku pomohli zachránit život při nehodě.

Jednoho dne jel Galvanek po dálnici, když v tu chvíli před ním ztratilo kontrolu nad řízením SUV a převrátilo se na střechu. Muž neváhal, zastavil a běžel na pomoc. Cestují, kterého vytáhl z automobilu, přišel o dva prsty a silně krvácel, Paxston tedy musel improvizovat. Vzal ručník, použil ho jako škrtidlo a řekl muži, ať dá ruku nad hlavu, aby neztratil příliš mnoho krve.

Řidič tak může děkovat nejen svému zachránci, ale i skvělé práci vývojářů, kteří Galvanekovi pomohli s přípravou na tuto situaci.

Hráči online hry odvrátili tragédii

U 14letého hráče vypukl v domě požár. Jeho svalová dystrofie mu zabránila zavolat záchranáře, pomohli mu ale jeho spoluhráči. V tu chvíli totiž hrál multiplayerovou "prohlížečovku" Evony a tak poprosil ostatní, jestli by nemohli zavolat pomoc. Sdělil jim svou adresu a za pár minut už dorazili hasiči i sanitáři.

Pokemon GO zachránil život více než dvaceti zvířatům

Pár na jihu Houstonu byl na vycházce, během které hrál oblíbenou mobilní hříčku od Nintenda - Pokemon GO. A v parku, po kterém se zrovna procházeli, nalezli klec se sedmadvaceti křečky, které tu někdo zanechal.

„Na jednu stranu jsme byli zmateni, na druhou zase překvapeni. Rozhlédli jsme se a poté ještě zavolali, jestli tu někdo není, ale nikdo se neobjevil," vyprávěla novinářům Sara Perez. Duchapřítomná dvojice poté zvířata odnesla do místní záchranné stanice.

Zraněnému štěněti pomohli cizinci na vycházce

Kaitlin Kouts a Tiffany Revay vyrazili lovit pokémony a po chvíli jim aplikace oznámila, že je v blízkosti jeden vzácný kousek. Když ale dorazili na místo, čekalo je velké překvapení.

„Místo pokémona jsme tam našli štěně. Leželo tam v pytli na odpadky, nemohlo se pohnout a krvácel z pusy. Zadní nohu měl zlomenou, takže byl odkázán jen na tři končetiny, " líčila Kaitlin

S pomocí poslíčka, který jim měl přivézt pizzu, dopravili psa na veterinářskou kliniku. Tam mu dali do pořádku nohu a po uzdravení všech ran jej předali do lepších rukou, než které mu tyto zranění způsobily.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Události, při kterých hry zachraňovaly život

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.