World of Warcraft zavádí možnost kupovat game time za herní měnu

Mluvilo se o tom už před několika měsíci, ale i tak to působí trochu nepřestavitelně. World of Warcraft po více jak deseti letech své existence nabídne hráčům možnost kupovat game time za herní měnu a herní měnu zase výměnou za game time.

World of Warcraft

World of Warcraft FOTO: Blizzard Entertainment

Všechno bude fungovat systémem, který už léta praktikuje EVE Online. Za reálné peníze si budou moci hráči koupit WoW Token (obdoba PLEX z EVE), který půjde vyměnit za 30 dní herního času. Tokeny půjdou prodávat přes aukci, kde je pak za herní měnu budou moci kupovat jiní hráči. Ve chvíli nákupu se tokeny ale stanou soulbound, tzn. že už je nepůjde prodat dál, jen vyměnit za herní čas.

Trochu překvapivě bude mít WoW Token fixní cenu v goldech. Blizzard jako důvod uvádí, že nechce, aby se hráči museli strachovat o to, jestli se jejich tokeny prodají nebo je někdo jiný „podhodí“. Za jakou cenu, reálnou i herní, se bude token prodávat, oznámí Blizzard později.

Zavedením tokenu by mohl Blizzard zatnout tipec překupníkům, jak už s goldy, tak s herním časem, kterými se World of Warcraft jenom hemží. Ale těžko říct, jestli se dá tak velký byznys úplně vymýtit jediným krokem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: World of Warcraft zavádí možnost kupovat game time za herní měnu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.