Čtvrteční novinky: Assassin's Creed na PS1, žádné hry od Nintenda na PC

Jak by to vypadalo, kdyby první Assassasin vyšel už v devadesátých letech?

Assassin's Creed

Assassin's Creed FOTO: YoutTube

Assassin's Creed na PlayStation 1

První Assassin's Creed byl ukázkou toho, co všechno tehdejší konzole dokázaly. A i když oproti svým mladším bratrům vypadá poněkud chudě, rozhodně se jednalo o revoluční hru. Jenže jak by vypadal, kdyby vyšel už v devadesátých letech na PlayStation 1?

Nad tím se zamyslel fanoušek s přezdívkou 98Demake, který ve svém videu představil špatně animovanou a graficky ještě chudší hru. Celkově je počin velice pomalý a spolu s devadesátkovým soundtrackem nabízí opravdu netradiční podívanou.

Co myslíte, měla by série stejný úspěch, nebo by skončila v propadlišti dějin?

Anime Assassin's Creed od holywoodského režiséra

Po loňském nepříliš úspěšném snímku v Michaelem Fassbenderem v hlavní roli nabídne Ubisoft fanouškům série další "filmovou" podívanou. Azaïzia Aymar, vedoucí oddělení pro obsah, potvrdil, že si plácli s Adi Shankarem a domluvili se na tvorbě zbrusu nového seriálu v anime stylu.

Adi Shankar už svou kvalitu ukázal, když jej oslovil Netflix se seriálem na motivy Castlevanie. Ten má premiéru už tento pátek. Shankar je ale nesmírně hrdý na to, že konečně může pracovat na novém projektu pod křídly Ubisoftu. Vždyť Assassin's Creed je jeho oblíbená série:

„Ten rok, co jsem se přestěhoval do Los Angeles, abych uskutečnil svůj sen, jsem hrál první Assassin's Creed. V tu dobu jsem ještě nikoho z tohoto průmyslu neznal a vůbec by mě nenapadlo, že za mnou přijde Ubisoft a bude ode mě chtít vytvořit anime se zbrusu novým příběhem."

Po jedné velké hře a mobilním levobočkovi s podtitulem Rebellion tak Asasínské univerzum rozšíří další zajímavý počin, a to je navíc v plánu hned několik filmů. Vypadá to, že nám tato série tedy pořádně nabobtná. Není toho ale už příliš?

Nintendo v budoucnu nepočítá s PC

Během tradičního ročního generálního mítingu jeden z přítomných položil otázku, jestli Nintendo připravuje nějaký software či hardware pro počítače. Tatsumi Kimishima, prezident společnosti, odpověděl, že si je vědom silného postavení PC na trhu, ale Nintendo neplánuje v nejbližší budoucnosti, nebo jestli vůbec, rozšířit své pole působnosti na tuto platformu. Nintendo se tak zaměří na vývoj vlastního hardwaru, aplikací pro jejich konzole a mobilní zařízení.

Hry pro telefony se ostatně této společnosti v posledním období více než vyplatily. Super Mario Run nedávno zaznamenal 150 milionů stažení a Pokémon Go zase vydělal více než 1,2 miliardy dolarů (27,6 miliard korun).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Čtvrteční novinky: Assassin's Creed na PS1, žádné hry od Nintenda na PC

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.