Hráči zachránili život francouzskému prezidentovi

Policie včas zabránila pokusu o atentát jen díky duchapřítomných hráčům.

AK-47

AK-47 FOTO: Kotaku

23letého mladíka včas zatkla policie, protože měla důvodné podezření, že se chystá spáchat atentát na čerstvě zvoleného prezidenta Francie Emmanuela Macrona. K jeho odhalení by nejspíše vůbec nedošlo, nebýt několika duchapřítomných hráčů.

Policii upozornili členové nejmenovaného videoherního fóra, které "atentátník" navštívil. Podle jejich slov se zde ptal, kde může koupit funkční Kalašnikov, který by mohl použít k provedení svého záměru. Útok chtěl spáchat 14. července na vojenské přehlídce ke dni pádu Bastily. 

Mladík, zadržený už minulý týden, se při příjezdu policistů nechtěl vzdát a ohrožoval je nožem. Nakonec se jej podařilo zpacifikovat a při následném výslechu svoje záměry potvrdil.

Není to poprvé, co byl tento recidivista trestaný. Už minulý rok byl uvězněn za podporu terorismu, když na veřejnosti neskrýval svůj souhlas s činem Anderse Breivika, jenž v roce 2011 zavraždil 77 lidí.

Témata: AK-47 | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hráči zachránili život francouzskému prezidentovi

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.