Vydání Ori and the Blind Forest se blíží

Vývojáři z Microsoft a Moon studios spojili své síly a poslední čtyři roky pracovali na tomto titulu, aby vám nyní mohli předložit něco jedinečného.

Ori and the Blind Forest

Ori and the Blind Forest FOTO: Moon Studios

Jako inspiraci pro herní zážitek zvolili kultovní klasiky z 8 a 16 bitové éry a soustředili se na preciznost, ovladatelnost a odezvu. Pro hráče stvořili rozsáhlý svět, zasazený do prostředí pralesa, jenž si hráči budou moci vychutnat v full HD při 60 fps a to bez zdlouhavého načítání.  Můžete si tak užít poutavý 2D příběh pozoruhodných postav v éterickém prostředí, kde každá scéna připomíná malovaný obraz.

Hlavním lákadlem je příběh. U něj se tvůrci nechali inspirovat například nesmrtelným Lvím králem nebo Železným obrem.  Hráči je přiřazena role lesního ducha. Ten v průběhu své cesty zjišťuje více o své roli ve světě, v němž žije.

 

Dalším aspektem, který stojí za zmínku, je soundtrack. Na něm pracoval Gareth Coker  spolu se symfonickým orchestrem a společně stvořili hudbu, naprosto trefně dokreslující magičnost lesního prostředí a kouzelných postav.

Datum vydání: 11. března pro PC a Xbox One

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vydání Ori and the Blind Forest se blíží

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

Nejčtenější články

  1. Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

  2. Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících letech

  3. THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.