Nový Assassin's Creed představen

K dlouho očekávanému představení nového Assassin's Creed došlo podle očekávání na E3 konferenci Ubisoftu. Co jsme se o něm dozvěděli? To si můžete přečíst v článku!

Assassin's Creed: Origins

Assassin's Creed: Origins FOTO: Reprofoto Xbox.com

Už dlouhou dobu se spekulovalo o tom, do jakého období nás vývojáři zavedou nyní. V jednu chvíli bylo favoritem Japonsko, načež "spekulanti" přesedlali na Starověký Řím. Nejvíce se ale mluvilo o Starověkém Egyptě, kam nakonec (podle očekávání) Assassin's Creed Origins zamíří.

Vývojáři nezaháleli a dvouletou pauzu od vydání posledního dílu naplno využili. A znát to bude zejména na rozloze herního světa. Nečeká nás pouze jedno město, ale hned několik metropolí (Alexandrie a Memfis) obohacených o přilehlé okolí plné života, lidí, zvířat i vísek. Tvůrci si dávali opravdu záležet na tom, aby vše zapadalo do sebe. Podle svých slov chtěli zachovat kulturu tehdejšího Egypta, studovali tehdejší vegetaci, zvířectvo a všechny tyto poznatky přenesli do svého titulu.

Prohánět se po písčitých pláních i oázách budeme v kůži Bayeka, posledního z tradičních egyptských strážců zákona. Bayek ale nebude jediná hratelná postava. Že bychom se dočkali něčeho podobného jako v Assassin's Creed: Syndicate nebo Revelations?

V jakém období se Origins odehrává? Vypadá to, že je hra zasazena do roku 49 před naším letopočtem. Nakonec se tedy nedočkáme kýženého stavění pyramid a sfing, vynahradit nám to má prolínání třech světů - Egypta, Řecka a mocného Říma. Ve hře by se navíc měla objevit Kleopatra nebo samotný Julius Caesar.

Do hry je zaimplementován i RPG systém. Čeká nás tedy vylepšování postavy podobné tomu v AC: Syndicate, ale také vybavení. To nyní bude mnohem hlubší než v minulosti a výrazným způsobem ovlivní hratelnost. Základní zbraní prý nezabijete protivníka na jedinou ránu, pokud ale vylepšíte potřebné atributy, může se vám to podařit.

Výraznou změnou prošel i bojový systém. Nyní už vám k zabití nepřítele nebude stačit klikání levým tlačítkem myši a občasné krytí. Nad souboji už musíte přemýšlet a podle výbavy soupeře zvolit adekvátní zbraň. Každá totiž bude mít svoje speciální atributy a také dosah, jenž zde bude hrát větší roli než kdy předtím. Musíte si hlídat svoje postavení a odhadnout, zda-li na svého nepřítele dosáhnete. Pokud promáchnete, máte velký problém...

Assassin's Creed Origins vychází už letos 27. října na PC, Xbox One, PS4 a také nově oznámený Xbox ONE X, jehož výkonu naplno využije.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nový Assassin's Creed představen

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.