České RPG Inquisitor se vrací

Ačkoli od vydání českého RPG Inquisitor uběhlo již 6 let, fanoušci mají nyní možnost se do příběhu Maxmiliána Conti vrátit díky netradičnímu DLC v podobě románu Inquisitor: Renesance zla. E-book je na Steamu dostupný za necelých 7 eur, a to ve formátu PDF a ePUB.

Inquisitor

Inquisitor FOTO: Steam

Přestože román na hru navazuje a rozšiřuje původní příběh, došlo k jedné zásadní změně - ze středověku se děj přesouvá do období renesance. Hlavního hrdinu Maxmiliána zde opět čeká střet s ďáblem a nebude to zdaleka jediné, s čím se musí v příběhu vypořádat. Autorem románu je tvůrce scénáře původní hry Johan Justoň.

Román Inquisitor: Renesance zla je momentálně dostupný pouze skrze Steam. Lukáš Macura ze studia Cinemax se však nechal slyšet, že se dočkáme i vydání samostatného e-booku prostřednictvím jiných distribučních platforem.

Pokud se chcete více dočíst o samotném ději, nejlepší bude zavítat přímo na stránky Steamu:

Po dvou stech letech strávených v pekle se bývalý inkvizitor Maxmilián Conti vrací na světlo boží, aby se znovu popasoval s ďáblem – ovšem tentokrát úplně jinak, než jak byl zvyklý. Nic totiž není, jak bývalo, a samotné okolnosti Maxmiliánova veskrze nedobrovolného návratu značí, že tentokrát bude všechno mnohem složitější – už jenom proto, že svět se změnil k nepoznání. Pochmurný středověk nahradila svěží doba renesance, ve které ďábel ve své tradiční rohaté podobě jen obtížně hledá místo na slunci. Proto se s nadějí upne k Maxmiliánovi, který si ještě pamatuje staré dobré časy. Společně se tato nesourodá dvojice – inkvizitor a ďábel – vydává na cestu, aby nalezla odpovědi na všetečnou otázku, co se to s tím světem zatraceně stalo?!

Společnost jim dělá mladá šlechtična Rebeka von Thraum, která tak trochu stojí za Maxmiliánovým návratem na svět a která prchá jak před inkvizicí, tak vlastním snoubencem. A aby toho nebylo málo, propuká v jejich vlasti revoluce, která má zemi přinést vytouženou svobodu – anebo také ne. Složitá situace, ve které se Maxmilián ocitl a ve které musí volit mezi rozumem a vírou, je navíc umocněna skutečností, že jeho duše našla útočiště v těle, které rozhodně není v pořádku a které vyvolává stejnou měrou údiv i obavy – nehledě na to, že ho mnozí považují za znovuzrozeného patrona národa. Kolotoč událostí se tak roztočí mírou nevídanou, až z toho půjde všem zúčastněným hlava kolem.

Maxmilián se bude muset během své křížové pouti vypořádat nejen s inkvizicí a ďáblem, ale také s emisary nebes, neodbytným snoubencem své průvodkyně, sveřepými žoldnéři, nadšenými revolucionáři, lačnými sukubami, nefalšovanými čerty, prohnanými čarodějnicemi a v neposlední řadě s tajemnými pronásledovateli, kteří pátrají po jeho novém pozoruhodném těle, aby s ním udělali bůhvíco. Zůstat při tom všem naživu a neztratit sám sebe tak nebude vůbec nic jednoduchého!

Témata: Inquisitor
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: České RPG Inquisitor se vrací

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.