České RPG Inquisitor se vrací

Ačkoli od vydání českého RPG Inquisitor uběhlo již 6 let, fanoušci mají nyní možnost se do příběhu Maxmiliána Conti vrátit díky netradičnímu DLC v podobě románu Inquisitor: Renesance zla. E-book je na Steamu dostupný za necelých 7 eur, a to ve formátu PDF a ePUB.

Inquisitor

Inquisitor FOTO: Steam

Přestože román na hru navazuje a rozšiřuje původní příběh, došlo k jedné zásadní změně - ze středověku se děj přesouvá do období renesance. Hlavního hrdinu Maxmiliána zde opět čeká střet s ďáblem a nebude to zdaleka jediné, s čím se musí v příběhu vypořádat. Autorem románu je tvůrce scénáře původní hry Johan Justoň.

Román Inquisitor: Renesance zla je momentálně dostupný pouze skrze Steam. Lukáš Macura ze studia Cinemax se však nechal slyšet, že se dočkáme i vydání samostatného e-booku prostřednictvím jiných distribučních platforem.

Pokud se chcete více dočíst o samotném ději, nejlepší bude zavítat přímo na stránky Steamu:

Po dvou stech letech strávených v pekle se bývalý inkvizitor Maxmilián Conti vrací na světlo boží, aby se znovu popasoval s ďáblem – ovšem tentokrát úplně jinak, než jak byl zvyklý. Nic totiž není, jak bývalo, a samotné okolnosti Maxmiliánova veskrze nedobrovolného návratu značí, že tentokrát bude všechno mnohem složitější – už jenom proto, že svět se změnil k nepoznání. Pochmurný středověk nahradila svěží doba renesance, ve které ďábel ve své tradiční rohaté podobě jen obtížně hledá místo na slunci. Proto se s nadějí upne k Maxmiliánovi, který si ještě pamatuje staré dobré časy. Společně se tato nesourodá dvojice – inkvizitor a ďábel – vydává na cestu, aby nalezla odpovědi na všetečnou otázku, co se to s tím světem zatraceně stalo?!

Společnost jim dělá mladá šlechtična Rebeka von Thraum, která tak trochu stojí za Maxmiliánovým návratem na svět a která prchá jak před inkvizicí, tak vlastním snoubencem. A aby toho nebylo málo, propuká v jejich vlasti revoluce, která má zemi přinést vytouženou svobodu – anebo také ne. Složitá situace, ve které se Maxmilián ocitl a ve které musí volit mezi rozumem a vírou, je navíc umocněna skutečností, že jeho duše našla útočiště v těle, které rozhodně není v pořádku a které vyvolává stejnou měrou údiv i obavy – nehledě na to, že ho mnozí považují za znovuzrozeného patrona národa. Kolotoč událostí se tak roztočí mírou nevídanou, až z toho půjde všem zúčastněným hlava kolem.

Maxmilián se bude muset během své křížové pouti vypořádat nejen s inkvizicí a ďáblem, ale také s emisary nebes, neodbytným snoubencem své průvodkyně, sveřepými žoldnéři, nadšenými revolucionáři, lačnými sukubami, nefalšovanými čerty, prohnanými čarodějnicemi a v neposlední řadě s tajemnými pronásledovateli, kteří pátrají po jeho novém pozoruhodném těle, aby s ním udělali bůhvíco. Zůstat při tom všem naživu a neztratit sám sebe tak nebude vůbec nic jednoduchého!

Témata: Inquisitor
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: České RPG Inquisitor se vrací

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.