Closed beta Quake Champions je již za dveřmi

Uzavřená beta nového Quaka se k nám blíží mílovýmí kroky. Co můžeme při jejím spuštění 6. dubna očekávat?

Quake Champions

Quake Champions FOTO: Bethesda Softworks

V Id Software vrcholí přípravy na spuštění closed bety hry Quake Champions. Tradiční střílečka si bere na mušku harcovníky FPS a představuje klasiku zaměřenou na vyplnění mezery 1v1 v tomto žánru s orientací na eSport.
Tim Willits poznamenal, že by též rád motivoval hlavní penzum současných "zákazníků" k týmové hře. Většina ostrostřelců se nyní vyžívá převážně v Jiráskovo Proti všem ... ehm, FFA.

Posunem žánru je začlenění hrdinů, kteří disponují pasivními vlastnostmi, které emulují pohyb nejen ze všech iterací této série, ale vybírají prvky i z konkurenčních projektů. K vidění tak je například wall jump.
Tradiční řežbu částečně ovlivňují aktivní schopnosti, které nabízí okamžitou výhodu. Ta se nejeví z dostupných záběrů jako natolik zásadní jako tomu je u jiných her, které hrdiny do žánru stříleček implementovali.

Studio se přiklonilo k modelu hry zdarma, kdy hráč dostane k dispozici jednoho hrdinu (Rangera) s pohybem odpovídajícím Quake Live. Ostatní hrdiny si "pronajímáte" za herní měnu.
Hardcore fanoušci si můžou objednat celou hru se všemi šampióny a prachy roztočit na batůžkách.

Backpacky obsahuji skiny nejen na hrdiny, ale i na zbraně. Po aréně tak můžete běhat například s Raketometem z Quake, Lightning Gunem z Quake 4 a Railem z Quake 2.

Pro potřeby Closed Bety jsou připraveny (zatím) tři mapy. První je Blood Covenant - totální předělávka klasické q3dm6, druhou je nová mapa Ruins od Sarnath, která navazuje na první známý příběh hrdinky Nyx, která se do snového světa šampiónů a nekonečných soubojů dostala při obraně artefaktu umožňujícímu transdimenzionální cestování. Ghost Walk je aktivní Abilitou Nyx a umožňuje jí být na 3 vteřiny neviditelnou a nezranitelnou.
Poslední oznámenou mapou je Burial Chamber, která podtrhuje inspiraci z díla H.P.Loverafta a je umístěna na svahy sopky Ngranek. Ta je dominantou ostrova Oriab a v knižní předloze přichystala hlavnímu hrdinovi nejednu nástrahu.

Na closed betu se můžeme těšit už 6. dubna. Pokud máte zájem a nemůžete se nového Quake již dočkat, do bety se můžete přihlásit na oficiálních webových stránkách hry.

Aktualizované informace a postřehy domácí komunity najdete na Facebooku Czech Quake a DISCORTU.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Closed beta Quake Champions je již za dveřmi

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

Zaklínač 3 se stále prodává velice dobře. Letošní prodeje překonaly ty z…

30.08.2019 18:31 CD Projekt je neustále na vzestupu. A pomáhá v tom i hra, která vyšla před více než čtyřmi roky.

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.