Secret World Legends se pokusí znovu vzkřísit svět neúspěšného MMO

Ve Funcomu se nevzdávají.

Secret World Legends

Secret World Legends FOTO: Funcom

Za svá herní léta jsem sledoval vzestup a pád pěkné řádky MMO. Ale u žádného mě to nemrzelo tolik jako u The Secret World. Počin od tvůrců The Longest Journey nabídl zajímavou zápletku, svět opředený mnoha tajemstvími a unikátní investigativní úkoly, avšak ve všem, co ho dělalo online hrou těžce pokulhával. Věci nijak nepomohly měsíční poplatky. Přechod na buy-to-play model sice dokázal hru zachránit od úplného zániku, ale zázrak nezařídil.

Vydání hororové adventury The Park zasazené do jedné z lokací přístupné v The Secret World ale ukázalo, že norští vývojáři na svůj svět – k mému neskonalému potěšení – nezanevřeli. A tato resuscitace nyní bude pokračovat se Secret World Legends.

Stavět bude na záplavě příběhových úkolů ve světě, kde se setřely hranice mezi realitou a nadpřirozenem. Původní, dosti nemastný, soubojový systém bude překopán, aby zapadal mezi moderní akční RPG, stejně tak by měl dopadnout i vývoj postavy. Legends dostane modernější grafický kabátek, ale pokud Funcom nepřešli na jiný engine, neočekával bych žádnou hitparádu. Hru bude možné projít sólo, nebo za pomoci jiných hráčů. A věřte mi, na investigativní úkoly, s jejichž řešením by si dlouze lámal hlavu i Sherlock Holmes, ji budete potřebovat.

Co tohle všechno znamená pro oddané hráče The Secret World? V Legends sice budou začínat všichni od nuly, ale jejich progres v původním MMO jim zůstane, protože obě hry poběží vedle sebe, na odlišných serverech. Do nové hry se jim však přesunou mounti, peti, vozidla a jiné prvky vizuální kustomizace dříve zakoupené do MMO a rovněž členství v Membership programu.

Secret World Legends bude free-to-play. Mikrotransakce obsáhnou kromě čistě vizuálních předmětů více slotů pro postavy (v základu pouze jeden) nebo zvětšení inventáře. Veškerý příběhový obsah, i budoucí, by ale měl být přístupný zcela zdarma pro všechny. Vypadá to na inspiraci Path of Exile, což si zaslouží uznání.

Datum vydání zatím není jisté, zatím se můžete přihlásit do bety.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Secret World Legends se pokusí znovu vzkřísit svět neúspěšného MMO

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.