Do Civilization VI se chystá Makedonie s Alexandrem Velikým v čele

Dobývání celého světa. To je oč to tu běží.

Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI FOTO: Firaxis

Patchování šesté Civilizace sice úspěšně pokračuje, ale – jak už je dnes zvykem – neobešlo by se to bez nášupu DLC. Zatím nám Firaxis a 2K naservírovali balíček vikinských scénářů a dvě nové frakce, Polsko a Austrálii. Následující rozšíření s sebou přinese další dvě. Včera byla oznámena Persie, dnes ji následovala další civilizace.

Makedonii jsme v sérii zatím ještě neviděli, ale v jejím čele stojí nám všem velice povědomá tvář. Alexandr Veliký konečně převlékl řecké barvy za své vlastní a s tím se vypařila i jeho oblíbenost diplomatického vítězství z pátého dílu. Makedonie bude zaměřena podstatně dobyvačnějším směrem.

Za každé obsazené město dostane Alexandr bonus v závislosti na okolních budovách, jeho vlastní schopnost pak snižuje nespokojenost z trvání války. K dispozici pak bude mít hned dvě speciální jednotky. Pěší hypaspisty, pěší jednotky vyzbrojené kopími, krátkými meči a štíty zároveň, a hetairoi, těžkou kavalérii, která určila vývoj kavalérie na stovky let dopředu a v Civilization VI se bude těšit z jednoho povýšení navíc.

Současně s tímto DLC vyjde i jarní patch, na detaily o něm si ale budeme muset ještě počkat. Dvojitý balíček bude nepochybně zahrnovat i unikátní scénáře jako všechny předešlé. Cena zatím známa není.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Do Civilization VI se chystá Makedonie s Alexandrem Velikým v čele

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.