Nový Quake bude F2P, budete si za něj však moci zaplatit

Nástupce starého Quaka se bude svým platebním modelem snažit vyhovět jak staré generaci hráčů, tak té nové. Jak to bude vypadat?

Quake Champions

Quake Champions FOTO: Bethesda Softworks

Vývojáři si s oznámením platebního modelu pro nového Quaka dávali pořádně na čas. Teď již ale konečně víme, jak to s ním bude. Už z nadpisu článku dokážete s jistotou odhadnout, že nás čeká free-to-play model. Hráči však budou mít možnost si za hru zaplatit a získat určité výhody. Ve skutečnosti to nejsou věci, které by vás nějak zvýhodňovali. Hráč, který za hru nezaplatí, bude mít zpřístupněný pouze jeden základní charakter. Ty další si bude moct na určitý čas pronajmout za herní měnu. Ti, kteří se chtějí tomuto problému vyhnout, můžou za hru zaplatit plnou cenu a mít všechny hrdiny odemčené. Není tedy problém si hru stáhnout, vyzkoušet a pokud vás bude bavit, můžete za ni zaplatit. A nebo taky ne a můžete si užívat free-to-play model. Je to na vás.

Tento platební model je určitě zajímavý a budeme s napětím čekat, jak to s ním dopadne. Každopádě by to mohl být způsob, který bude vyhovovat jak klasickým hráčům Quaka, kteří jsou zvyklí za hru zaplatit a následně už jenom bez omezení hrát, tak i nové generaci mladých hráčů, kteří na hry třeba nemají dostatek financí. Kromě hrdinů budou k dispozici také klasické kosmetické předměty, takže bude vždy prostor pro utracení nějaké té "přebytečné" stokoruny.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nový Quake bude F2P, budete si za něj však moci zaplatit

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.