Podpořte středověké Mordhau na Kickstarteru

Kickstarter často přinese velmi zajímavé projekty. Příkladem toho můžou být tituly jako Elite: Dangerous, Pillars of Eternity nebo třeba český Kingdom Come: Deliverance. Teď se k nám blíží středověké Mordhau, které slibuje konkurenci všem bojovým titulům ze středověku. Podaří se mu to?

Mordhau

Mordhau FOTO: Mordhau.com

Odpověď na tuto otázku dostaneme pravděpodobně v březnu příštího roku. Podle popisu autorů se jedná o titul podobný Chivalry: Medieval Warfare či třeba novince od Ubisoftu - For Honor. Titul poběží na Unreal Engine 4 a bude postrádat singleplayerovou kampaň.

Autoři slibují plynulý, v rámci možností realistický soubojový systém. Hra vám s vaší zbraní dovolí zaútočit až z 240 různých úhlů. To vše za pomocí myši či gamepadu. Souboje by tak měly dosahovat přijatelného balancu mezi realismem a gameplayem.

Kromě dobývání hradů až pro 64 hráčů, kde mimochodem využijeme i různé obléhací prostředky, ve hře najdeme také komornější duely. Těšit se můžeme na různorodé prostředí. Od pouští, přes zelené lesy až po ledové vrcholy.

Hráč má možnost plné customizace vzhledu své postavy. Ve výběru brnění nebude taktéž omezován. Bude si moci upravit jeho vzhled, lesk a veškeré emblémy. To stejné platí i pro zbraně, které si seskládáte z jednotlivých částí. Dýky, meče, palcáty, halapartny ale třeba i luky. Každý si vybere.

img-responsive

Mordhau | foto: Mordhau.com

Hra se zatím připravuje pouze pro PC a podle vývojářů to má být ta pravá hra pro počítač. Kompletně nastavitelné FOV, odemčený framerate a plně nastavitelné ovládání a grafické nastavení. To, co u některých nově vydaných her v poslední době chybí. Protože se jedná o multiplayerovou bojovku, špatný netcode by mohl zážitek snadno pokazit. Tomu zamezí dedikované servery. Peer-to-peer by bylo v tomto případě špatným řešením (nenápadné pomrknutí na Ubisoft) a autoři to vědí.

Vývojáři jdou také proti aktuálnímu trendu early acces a tvrdí, že nás nečeká žádný předběžný přístup. Jediná možnost, jak se tedy dostat ke hře dřív, než ostatní je zabackovat ji na Kickstarteru. Pokud přispějete alespoň 40$, máte zajištěný přístup do bety, která se bude konat začátkem příštího roku. Pokud si ale připlatíte a přispějete 60$, dostanete se i do srpnové alphy. Takže ve finále jejich tvrzení o "žádném předběžném přístupu" zase takovou váhu nemá.

Každopádně se jim daří a svého cíle dosáhli už první den. V momentu zveřejnění tohoto článku vybrali již 119 tisíc dolarů a stále přibývají další. Je zdravé, že se v této herní kategorii tvoří další konkurence a pokud vše vyjde, tak to vypadá, že již zmiňované konkurenční tituly budou mít co dělat, aby se Mordhau vyrovnali.

Vám nezbývá nic jiného, než abyste si na hru udělali vlastní názor a případně ji podpořili na Kickstarteru.

Témata: Mordhau | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Podpořte středověké Mordhau na Kickstarteru

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.