Nový Kickstarter projekt Crowfall zkouší rozvířit stojaté vody MMO originálními nápady

Originální MMO rozhodně není věc, která se vidí každý den, Crowfall by se do této nepříliš bohatě zastoupené kategorie ale rád přidal. Nejdřív však potřebuje vybrat 800 tisíc dolarů na Kickstarteru.

Crowfall

Crowfall FOTO: ArtCraft Entertainment

Jak prozrazuje Kickstarter kampaň projektu i článek na IGN, za ambiciózním projektem stojí tým, ve kterém se sešli bývalí vývojáři jiných MMO, například Everquestu, Warhammer Online nebo The Elder Scrolls Online. Celé studio potom vedou J. Todd Coleman, tvůrce MMO Shadowbane, a Gordon Walton, executive producer obou Star Wars MMO nebo Ultimy Online.

Samotná hra, nebo spíše její hlavní část, se bude odehrávat v tzv. Campaign Worlds, procedurálně generovaných světech, do kterých budou hráči vhrnuti, aby si užili nějaké to world PvP (a nepochybně i reskillování). Každý svět bude časově omezený, doba by se měla pohybovat od měsíce až do jednoho roku, a během svého života se bude měnit. Můžeme těšit třeba na střídání ročních období nebo postupné šíření moru The Hunger, který by měl svět postupně zaplňovat nemrtvými. Každý svět bude mít vlastní pravidla, od toho, jaké rasy se mohou kampaně zúčastnit, až po zapnuté lootování mrtvol nebo permadeath.

Počátek každého světa přirovnávají vývojáři k prvnímu tahu v Civilization. Ocitnete se uprostřed ničeho, obklopení krvežíznivými monstry a ještě krvežíznivějšími hráči. Důležitou roli by mělo hrát Fog-of-War, hra vás tedy bude sama tlačit k tomu, abyste se vydali objevovat svět. Narazíte tak na vzácné itemy, potřebné suroviny nebo třeba prázdnou pevnost, která jen čeká na to, než ji někdo obsadí. Celý svět by měl být aspoň částečně zničitelný, což by mělo dát obzvlášť obléháním patřičnou šťávu.

img-responsive

Crowfall | foto: ArtCraft Entertainment

Po skončení každého světa se mohou jeho účastníci těšit na odměny. Ty potom využijí v persistentním světě Eternal Kingdoms, který bude zároveň útočištěm a přestupní stanicí mezi umírajícími Campaign Worldy. Každý hráč bude mít svou vlastní část Eternal Kingdoms a bude se moct spojovat s ostatními bojovat o nadvládu nad celým světem.

Velká péče je věnována RPG části hry. Na výběr bude ze 12 archetypů (povolání), které bude možné dále rozvinout vybráním jedné ze 3 disciplín (talentových stromů). Jako třešnička na dortu se jeví přiřazování výhod a nevýhod svého charakteru, podobně jako v cRPG. Svému lučistníkovi tak budete moci přiřadit třeba trait orlí oko, který přidává body do archery, ale vyvážit to budete muset zase nějakým záporným traitem, třeba slabým srdcem, které sníží výdrž postavy.

img-responsive

Crowfall | foto: ArtCraft Entertainment

Crowfall momentálně na Kickstarteru touží po 800 tisíc dolarech, ale vývoj už je dávno v plném proudu díky financím, které do projektu napumpovali Coleman s Waltonem. Aplha testing by měl začít už v létě, první hratelná podoba finální hry by se ale měla objevit ale až v zimě 2016.

Jestli má Crowfall šanci na úspěch je ve hvězdách. Naděje vzbuzuje alespoň to, že se vývojáři z ArtCraft nebojí vyzkoušet nové nápady, což je věc, která byla většině MMO, jenž chtěly sesadit World of Warcraft ze svého trůnu, naprosto cizí.

Témata: Crowfall
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nový Kickstarter projekt Crowfall zkouší rozvířit stojaté vody MMO originálními nápady

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.