Cosples aneb když vám klasické maškarní nestačí

V Brně se bude o víkendu konat druhý ročník plesu pro cosplayery

Cosples 2016

Cosples 2016 FOTO: Filip Blažek

Máme tu už půlku února a plesová sezóna je v plném proudu. Ani cosplay komunita nezůstává pozadu, a proto se v Brně o víkendu koná již druhý ročník Cosplesu. Tato akce dává cosplayerům možnost setkat se i mimo festivalová dění a ještě si u toho zatančit. Po ohromném úspěchu prvního ročníku bylo nad slunce jasné, že si v Brně v kostýmu ještě určitě zatančíme.

Jak je to vlastně na Cosplese s dress codem? Vzhledem k tomu, že se jedná o vcelku atypický ples, jsou pravidla určená trošku jinak než je tomu zvykem jinde. Je například zakázané dojít v brnění či jinak příliš velkém kostýmu, který by omezoval pohyb a bezpečnost ostatních hostů. Mělo by se zkrátka jednat o společenskou verzi kostýmu vaší postavy, slavnostní vojenskou uniformu apod. U mužů se doporučuje oblek a u žen šaty v minimální délce po kolena.

img-responsive

Dresscode | foto: Animefest.cz

Večerem budou provázet cosplayeři Myra a Alfred Jägerovi ze skupiny AAA and Girls. K tanci či poslechu bude hrát DJ Beny. Návštěvníci se můžou těšit na výběr těch nejlepších plesových hitů, ale také písniček z anime, filmů či japonské a korejské moderní hudby. Nebude chybět ani tradiční plesová tombola, kde budou hosté moct vyhrát spoustu krásných cen.

Program

19:00 - Otevření tanečního sálu
20:00 - Slavnostní zahájení Cosplesu a první tanec plesu
21:00 - Taneční vystoupení skupiny Virdo, GIA a ACE, Taneční soutěž
22:00 - Taneční vystoupení skupiny F.E
22:45 - Losování tomboly
23:45 - Vyhlášení krále a královny plesu
02:00 - Zakončení plesu

Letošní ročník Cosplesu bude určitě kouzelný, aby taky ne, když jsou lístky už beznadějně vyprodané. Pokud vás mrzí, že se tam už letos nebudete moct podívat, určitě si aspoň přečtěte reportáž, kterou po akci sepíšeme. Spousta fotek a pochvalných slov vás určitě nalákají na účast v příštím roce.

Témata: Cosplay | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Cosples aneb když vám klasické maškarní nestačí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.