Remasterovaný Homeworld je za dveřmi. Co na nás čeká?

Legendární sci-fi strategie Homeworld nás poctí vydáním už za dva dny a je tedy ten správný čas připomenout si, co vše měli hráči v původních verzích k dispozici. Následující řádky ale budou možná přínosnější pro nováčky do série.

Homeworld Remastered Collection

Homeworld Remastered Collection FOTO: Gearbox

Před mnoha a mnoha lety lidstvo vypustilo satelit, který měl hledat vesmírný "odpad" v hvězdném systému Kharaku. Namísto toho ale objevil město Khar-Toba neboli První město hluboko v poušti. Vědci, kteří do města pronikli, objevili objevily zbytky starobylé vesmírné lodi, která posunula technický vývoj civilizace o stovky let dopředu. A otevřela novou kapitolu dějin.

Pokud vám předchozí řádky nic neříkají, pak jste zřejmě nováčky do série Homeworld. Právě pro vás vývojáři uvolnili další video, v němž mimo jiné představují řadu vesmírných lodí, se kerými budete mít ve hře co dočinění.

Kromě vesmírných korábů se ale hra vyznačuje i dalšími vymoženostmi. Tou nejpodstatnější je zejména plně funkční 3D prostředí, čímž se hra odlišuje od většiny real-time strategií. K lepší orientaci ve třech rozměrech poslouží nový strategický mód, který by měl značně usnadnit hru samotnou. To budeme moci ostatně vyzkošet už za dva dny, protože remasterovná verze vychází ve středu 25. února.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Remasterovaný Homeworld je za dveřmi. Co na nás čeká?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.