Armikrog - nástupce The Neverhood se blíží

Jak už mnozí z vás zaregistrovali, tak se na letošní rok chystá vydání pokračovatele legendárního titulu The Neverhood pod názvem Armikrog od Pencil Test Studios. Co se pod tímto záhadným pojmenováním skrývá?

Armikrog

Armikrog FOTO: Pencil Test Studios

Příběh Armikrogu se bude točit kolem hlavní postavy vesmírného průzkumníka Tommynauta a jeho zobákovitého psího mazlíčka pojmenovaného Beak-Beak. Tato dvojice ztroskotá na neznámé planetě a ocitnou se lapeni v podivné pevnosti Armikrog. Cílem hry se tak bude z této pevnosti dostat a planetu opustit.

Opět to jistě bude velmi netradiční hra, a to nejen díky použitým postupům při její tvorbě. Téměř vše je totiž tvořeno z hlíny, což s sebou přináší absolutní jedinečnost a zároveň i mnoho výzev pro animátory. Stejně jako u Neverhooda lze očekávat zábavný příběh plný puzzle a hádanek, nádherně propracované prostředí, setkání s velmi neobvyklými charaktery, řádnou dávku humoru a "švihlosti". Přítomnost Beak-Beaka určitě přidá větší variabilitu při řešení úkolů.

Za Pencil Test Studios stojí původní tvůrci Neverhood a technologičtí průkopníci Mike Dietz a Ed Schofield. Studio bylo založeno roku 2009 v Kalifornii. Mike Dietz se velmi zasloužil o "Digicel" technologii, která umožnila přenést ručně kreslené animace do videoher. Podílel se na takových titulech jako Aladdin a Earthworm Jim.

Ed Schofield se podílel na řadě projektů a zastával pozici ředitele pro animaci ve společnostech Foundation 9 a THQ Heavy Iron. Za hru The Neverhood získal cenu WAC za nejlepší animaci a v roce 2009 byl nominován na cenu Annie v kategorii nejlepší animace za Pixarovský WALL-E. V současnosti se věnuje hlavně neziskové společnosti Web Wise Kids, která pomocí interaktivních her učí děti vyhýbat se nebezpečí na internetu.

Nesmíme zde zapomenou ani na Douga TenNapela, úspěšného autora komiksů, který na sebe upozornil titulem Earth Worm Jim, a i díky tomu si ho studio DreamWorks vybralo pro The Neverhood. Doug má velmi dobrý cit pro vytváření postav a práci s nimi, jakož i pro vytváření komplexních příběhů, které vás nemají šanci nudit. Množství komiksů, které vytvořil, si můžete prohlédnout na jeho stránkách.

Jednou z nejcharaktističtějších věcí u titulu The Neverhood byla bezpochyby hudba. Pro Armikrog ji bude opět dělat Terry S. Taylor, takže i v tomto směru zde bude návaznost na rok 1996, kdy The Neverhood vyšel. Malá ochutnávka, jak bude Armikrog znít a vypadat, je zde ve videu:

Hra měla vyjít již na konci minulého roku pro PC, OS a Linux a začátkem tohoto roku i pro Wii U. Doteď se tak ale nestalo a musíme být ještě chvilku trpěliví, než si potrápíme mozkové závity. Elektronickou distribuci bude zajišťovat GOG.com a později i Steam, kde hra již úspěšně prošla Green Lightem.

 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Armikrog - nástupce The Neverhood se blíží

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.