V čerstvě oznámeném Pillars of Eternity II: Deadfire budeme pronásledovat oživlého boha

Pokračování povedeného RPG opět sází na crowdfunding.

Pillars of Eternity II: Deadfire

Pillars of Eternity II: Deadfire FOTO: Obsidian Entertainment

Teprve před pár měsíci vyšlo výtečné cRPG Tyranny a Obsidian Entertainment nás už připravují na další staromódní RPG z jejich dílny. Léty prověřené studio oznámilo pokračování úspěšného, necelá dva roky starého Pillars of Eternity. Jeho vývoj byl sice naznačován už dávno, ale až teď jsme se dočkali opravdového potvrzení a prvních detailů.

Příběh Pillars of Eternity II: Deadfire se bude točit okolo boha Eothase. Bůh světla a vzkříšení dostál svému jménu, povstal a zabydlel se v těle kamenného titána pohřbeného pod Caed Nua, pevností, která nám v prvním díle sloužila jako základna. Na nás bude, abychom se v jeho stopách vydali na tropické souostroví Deadfire, zabránili totální zkáze světa rukou pomstychtivého Eothase a zároveň zachránili vlastní duši.

Podobně jako v případě Baldur’s Gate II tedy budeme pokračovat s postavou z prvního dílu. Na cestě nás bude doprovázet pár známých tváří, minimálně čaroděj Aloth a Edér, pro kterého je návrat Eothase tak trochu srdeční záležitostí, ale pochopitelně nebudou chybět i noví společníci. A ačkoli Deadfire je trochu z Dyrwoodu trochu z ruky, měli bychom pocítit, jak se tam promítly naše rozhodnutí a akce z prvního dílu.

Novinkou by mělo být dynamičtější AI pro obyčejné postavy. Už nečekejte, že by se všechno točilo okolo vás, NPC by měly mít vlastní životy a činnosti, kterým se musí věnovat. To by tak mělo ovlivnit i úkoly. Když se vám nepodaří odchytit pouliční gang během dne tam, kde se běžně potulují, můžete jim připravit překvapení, zatímco budou spokojeně spát na své ubytovně.

img-responsive

Pillars of Eternity II: Deadfire | foto: Obsidian Entertainment

Nestálost tropického počasí se promítne i do hry. Díky novému dynamickému systému počasí vás při toulkách po ostrovech budou moct zastihnout lijáky, divoké větry, nebo písečné bouře. Jestli se promítnou do soubojů podobně jako edikty v Tyranny, zůstává otázkou.

Pillars of Eternity II poběží na nové verzi Unity enginu a přinese zásadní vylepšení osvětlení a stínů. Abychom si ho mohli pořádně vychutnat, Obsidian kompletně předělali efekty kouzel a schopností a dodali jim potřebnou šťávu. Rovněž můžeme očekávat nový interface pro inventář a dialogy a samozřejmě i klasiku v podobě spousty nových předmětů, příběhů a nepřátel.

S částečným zafinancováním hry se Obsidian opět obrátili na fanoušky a spustili crowdfundingovou kampaň na fig.co. Jako cíl si vytyčili 1,1 milionu dolarů. Jeho překonání by neměl být nejmenší problém, protože už v tuto chvíli, méně než 24 hodin od spuštění, mají vybraný takřka milion. Určitě nás tedy čekají stretch goaly a další vymoženosti spojené s úspěšnými crowdfundingy.

Datum vydání Pillars of Eternity II: Deadfire zatím stanoveno nebylo, ale s největší pravděpodobností si v tomto roce budeme muset na poli cRPG vystačit s Divinity: Original Sin 2 a Torment: Tides of Númenera.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: V čerstvě oznámeném Pillars of Eternity II: Deadfire budeme pronásledovat oživlého boha

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.