V Olomouci opět ožijí superhrdinové a princezny

Během víkendu budete moct v nákupní galerii Šantovka potkat několik desítek cosplayerů.

Cosplay Nightshopping 2015

Cosplay Nightshopping 2015 FOTO: Michal Pospíšil

Je tomu už něco přes rok, co do olomoucké galerie Šantovka poprvé vtrhly desítky umělců v kostýmech. Během večerního nakupování mohli návštěvníci potkat vše, od statečných hrdinů, půvabných princezen, až po ty nejzrádnější padouchy. Tato vcelku netypická akce měla nakonec tak dobré ohlasy, že se organizátoři rozhodli do toho jít znova a tentokrát nasadit laťku ještě o úroveň výš. Olomoucký lid opět oněmí úžasem.

Na rozdíl od minule, kdy se jednalo pouze o jednodenní akci, se tentokrát program rozprostře hned do dvou dnů plných zábavy. V pátek vše začne okolo šesté hodiny večer, kdy prostory obchodního centra začnou pomalu kolonizovat skupiny cosplayerů. Tyto jednotlivé, tematicky odlišné skupiny, se nakonec sjednotí do velkého průvodu, jenž se vydá napříč celou Šantovkou tak, aby jej viděli opravdu všichni.

Sobotní den je věnován především těm nejmenším v doprovodu rodičů. Na děti čekají jim známí hrdinové a princezny, se kterými se budou moct vyfotit a hrát. Kromě toho bude v celé Šantovce vytyčeno hned několik soutěžních stanovišť, kde děti dostanou razítko v případě, že splní všechny soutěžní úkoly. Razítka si budou následovně moci proměnit v krásné ceny.

Pokud tedy bydlíte v blízkosti Olomouce a jste fanoušek cosplaye, určitě jste vítaní jak v civilním oblečení, tak i ve vašem kostýmovém alter egu. No a jestli máte doma děti, jenž zbožňují princezny a superhrdiny, rozhodně se do Šantovky o víkendu zajděte podívat. Rozhodně nebudete litovat a užijete si hromadu zábavy.

Témata: Cosplay
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: V Olomouci opět ožijí superhrdinové a princezny

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.