K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Během Awesome Games Done Quick se podařilo vybrat přes 2 miliony dolarů na prevenci rakoviny

Speedrunningová akce slaví dosud největší úspěch.

Games Done Quick

Games Done Quick FOTO: Polygon

Před týdnem jsme vás informovali o začátku Awesome Games Done Quick, každoroční exhibice speedrunnerů z celého světa. Sedmidenní akce byla rovněž už tradičně spojena s výběrem peněz na charitu a v článku jsem si dovolil tipnout, že AGDQ nejspíše pokoří hranici 1 milionu dolarů. Nakonec to bylo podstatně více.

2 217 568 dolarů. To je výsledná částka, která poputuje na konto Prevent Cancer Foundation, nadace podporující detekci a prevenci rakoviny. Jde o dosud největší úspěch nejen v historii Awesome Games Done Quick, ale rovněž napříč všemi akcemi organizovanými společností Games Done Quick. Starý rekord se podařilo překonat o celých 700 tisíc, především díky neuvěřitelné smršti darů v poslední den, kdy přibyl na konto díky štědrým dárcům více než 1 milion dolarů (rovněž poprvé v historii).

Pokud vás zajímají spíš samotné speedruny, záznamy najdete na oficiální channelu na YouTube. Ale pokud je pro vás přes 180 videí trochu moc, uživatel redditu pod přezdívkou Kruulos pro vás připravil výběr těch nejzajímavější runů z celého maratonu.

Další akce pod hlavičkou GDQ, Summer Games Done Quick, se koná od 2. do 9. července.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Během Awesome Games Done Quick se podařilo vybrat přes 2 miliony dolarů na prevenci rakoviny

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

4. kolo Velké letní soutěže: Vyhrajte legendární české RPG a tři náhodné…

19.07.2018 19:43 Zasoutěžte si s námi o další várku her!

Je budoucnost Falloutu ve studiích třetích stran?

19.07.2018 19:00 Budou další hry ze série Fallout výhradně prací studií třetích stran?

Související:

Nejčtenější články

  1. Valve zablokovalo otevírání beden v CS:GO v některých zemích

  2. 2. kolo Velké letní soutěže: Ve hře je plno zajímavých her!

  3. BioWare přišlo o další výraznou osobnost

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.