Vývoj Spintires byl po dvou měsících obnoven a plánuje se pokračování

Před dvěma měsíci obletěla svět neradostná zpráva, když vydavatel Spintires z ničeho nic zastavil vydávání updatů pro hru. Nyní už to ale vypadá, že problémy, které to způsobily, jsou minulostí, a dokonce se chystá pokračování.

Spintires

Spintires FOTO: Steam

Během minulého prosince se znenadání odmlčela vydavatelská společnost Oovee, která stojí za vydáním nečekaného prodejního hitu Spintires, simulátoru projíždění obtížným terénem za volantem vysloužilých sovětských rachotin (a jejich převracení na střechu). Tvůrce hry, ruský programátor Pavel Zagrebelnyj, tehdy obvinil Oovee z toho, že mu studio odřízlo přístup ke hře, což mu na Steamu zamezovalo vydat jakýkoliv update. A jako bonus Oovee tvůrci údajně dlužilo peníze a odmítalo je zaplatit.

Včera však Oovee na svém foru oznámilo, že se usmířilo Zagrebelnyjim a omluvilo se fanouškům za nedostatek komunikace. K situaci se poté vyjádřil i tvůrce hry - všechny konverzace z prosince, ve kterých obviňoval vydavatele, byly údajně falešné. Ve výsledku to znamená, že vývoj hry se vrací do starých kolejí. Majitelé hry by se měli v následujících měsících dočkat podpory módů, pohledu z kokpitu a v létě i nového obsahu do hry v podobě DLC. Jestli půjde o obsah placený, zatím jisté není.

Zároveň Oovee odhalilo plány na pokračování hry. „S tím jak velký úspěch Spintires bylo, je naprosto logické pokračoval v sérii a vytvořit ještě lepší hru s větším týmem a rozpočtem,“ řekl Tony Fellas z Oovee. Práce na druhém dílem jsou ale momentálně stále ve fázi plánování.

Témata: Spintires | simulace
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vývoj Spintires byl po dvou měsících obnoven a plánuje se pokračování

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.