Warwick se v dalším patchi pro League of Legends dočká dlouho očekávaného reworku

Oblíbené vlčí monstrum v novém.

League of Legends

League of Legends FOTO: Riot Games

Ten dlouho očekávaný moment už je konečně na dohled. Po osmi letech se kompletního reworku dočká i Warwick, jeden z posledních členů „původní sedmnáctky“, který od uzavřené bety až dodnes přežil bez zásadnějších změn.

Trvalo to tak dlouho jen proto, že si Warwick za ta léta vysloužil titul ideálního junglera pro úplné začátečníky a hráče, kteří se přes tuto úroveň nikdy nepřehoupli? Možná. Nicméně je zjevné, že se Riot Games snažili onu pověstnou jednoduchost vesměs zachovat, ale ji okořenit mnohem modernějšími mechanikami.

img-responsive

League of Legends | foto: Riot Games

Pasivka Eternal Hunger zůstává vesměs při starém: bonusový magic damage a trocha HP na každém autoattacku. Nicméně nově se Warwick healovat jen v případě, že bude mít pod polovinu životů a rovnou za trojnásobek, pokud spadne pod čtvrtinu.

Q, s novým názvem Jaws of the Beast, rovněž staví na starých základech, ale jako bonus dostane Warwick krátký dash a úplně novou mechaniku: lock-on. Princip je velice prostý. Stačí držet klávesu a Warwick bude automaticky pronásledovat nepřátelského hrdinu kamkoli se hne.

Blood Hunt (W) má jak pasivní, tak aktivní část. Warwick dostává masivní bonus do attack speed proti hrdinům pod půlkou HP, mimo boj se zase pohybuje podstatně rychleji, pokud je někdo takový v jeho blízkosti. Tyto bonusy se trojnásobí proti hrdinům pod 20 % života.

Primal Howl (E) poskytne při aktivaci Warwickovi velice solidní redukci damage (35-55%) na 2,5 sekundy. Po vypršení této doby pak zavyje, což vystraší okolní nepřátele tak, že na krátkou dobu vezmou nohy na ramena. Tento efekt jde aktivovat i dříve (jako například u Sionova W).

A pak je tu pochopitelně ultimátka. Největší změnou (a nejočekávanější) je, že z Infinite Duress se stal skillshot. Warwick se vrhne dopředu (dosah se odvíjí od movement speed) a supressne prvního nepřátelského hrdinu v cestě. On-hit efekty se nově aplikují už jen třikrát (oproti současným šesti), ale jako cena úteěchy by mělo sloužit to, že Warwick se vyléčí za 100 % poškození, které schopností nadělá.

Jak už se stalo tradicí, s takto masivním reworkem dostal oblíbený vlkodlak i novou vizáž, která by měla odpovídat jeho kompletně přepsané historii. Nový Warwick je (ne)podařeným experimentem lovícím v temných ulicích Zaunu. Pohání ho nejen vlastní krvelačnost, ale i stroj, který do jeho těla pumpuje jedovatě zelenou tekutinu.

Kompletní předělání čeká i osm jeho skinů. Ano, včetně Feral a Grey Warwicka, dvou skinů, které ještě na pár dní budou příkladem těch nejlínějších skinů, jaké Riot Games do hry kdy vypustili. I v porovnání s chroma packy. Pokud je chcete vidět (a v případě Hyena Warwicka slyšet) v akci ještě před tím, než se dostanou na live servery, můžete zamířit na kanál SkinSpotlights.

Těžko prozatím soudit jak bude rework úspěšný a především jestli Riot Games přijdou na to, jak vše vybalancovat dřív než za půl roku, ale za sebe musím říct, že vypadá velice slibně. Velká část starého kitu zůstala na svém místě, ale jeho síla byla přesunuta tak, aby z ní Warwick těžil především ve chvílích, kdy balancuje na pokraji smrti, což by mělo zaručit mnohem zajímavější gameplay. Změna ultimátky na skillshot byla už dlouho potřeba jako sůl a přestože už asi nepůjde hrát nového Warwicka tak bezmyšlenkovitě jako toho starého, nováčci (a bronzoví hráči) smutnit nemusí, protože zase tolik se situace nemění.

Rework by se měl na live serverech objevit v patchi 7.2. Ačkoli datum jeho nasazení zatím upřesněno nebylo, mohlo by to být už příští týden.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Warwick se v dalším patchi pro League of Legends dočká dlouho očekávaného reworku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.