"Appear offline" již brzy na Battle.netu, tvrdil Blizzard před 4 lety

Čekání na funkci, která vám umožní se schovat před nechtěnou pozorností přátel i nepřátel, přesáhlo mezník 4 let.

World of Warcraft

World of Warcraft FOTO: Reprofoto YouTube

"V nadcházejících měsících plánujeme updatovat Battle.net tak, aby poskytoval více kontroly nad vaší online přítomností při hraní her od Blizzardu. Již brzy budou hráči World of Warcraft, StarCraft II a Diablo III moci zvolit možnost "Appear Offline" jako jeden z jejich sociálních statusů v časech, kdy budou chtít osamoceně brouzdat Azerothem, dobývat galaxii v hrobovém tichu či se sami bít s hordou démonů. Pokud zvolíte tuto možnost jako vás status, všichni vaši Real ID přátelé, BattleTag známí a všechny zpřátelené charaktery vás uvidí ve svém listu jako “Offline” kdykoli se nalogujete do hry." 

Takto to mělo vypadat už dávno, konkrétně před 46 měsíci. Prohlášení totiž bylo vydáno už v roce 2012 a původně se očekávalo, že možnost bude přidána do Diabla v patchi 1.0.5. a do World of Warcraft a StarCraft II krátce po vydání expanzí z obou her. K ničemu takovému však bohužel nedošlo a k dnešnímu dni stále není jisté kdy a zda vůbec tato možnost bude do Blizzard systému přidána.

img-responsive

World of Warcraft | foto: Reprofoto YouTube

Na fóru Overwatch, nejnovějšího přírůstku rodiny Blizzard her, se vývojář Jeff Kaplan vyjádřil k ožehavému tématu. Čím déle totiž na slíbenou funkci hráči čekají, tím více po ní volají. A odpovědí se jim dostává opravdu po skromnu. Jednou z nich je i ta, kterou poskytl Jeff.  “Chceme přidat možnost ‘Appear Offline’ do Overwatche. Momentálně jsme v procesu koordinace s Battle.netem a ostatními herními týmy,” uvedl. "Protože nás sociální systém funguje napříč všemi hrami, přidání této možnosti není pouhou triviální záležitostí. Vím, že se ohledně toho už dlouhou dobu diskutuje a věci se rozhodně nehýbou takovým tempem, jakým by měly. Mohu vás ujistit, že nám na systému záleží a snažíme se najít způsob, jakým toto hráčům umožnit." 

Žádné oficiální datum ani jeho náznak tedy prozatím bohužel znám není. Jisté je jen to, že Blizzard volání hráčů slyší a zabývá se jím. A to, že se někdy, s velkou pravděpodobností, zmíněné výhody možnosti schovat se před světem dočkáme. Snad to bude co nejdříve.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: "Appear offline" již brzy na Battle.netu, tvrdil Blizzard před 4 lety

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.