Odstartoval další ročník speedrunningového maratonu Awesome Games Done Quick

Výtěžek z akce už tradičně poputuje na charitu.

Games Done Quick

Games Done Quick FOTO: Polygon

Myslíte si, že nějakou hru znáte jako své boty? Awesome Games Done Quick je opět tu, aby vás vyvedlo z omylu. Až do příští neděle bude zástup speedrunnerů dokazovat své schopnosti a navíc tak pomáhat v boji proti rakovině.

Jako každého půl roku (v létě se odehrává ještě Summer Games Done Quick), i tentokrát je na programu extrémně široká paleta her. Většina z nich staršího data vydání, ale najdou se i kousky z minulého roku jako Dark Souls 3, Doom nebo Mighty No. 9. A cíl? Dosáhnout co nejdříve konce hry za použití jakýchkoli prostředků. Což většinou znamená využívání bugů, na které jste sami ve hře nejspíše ani nenarazili.

Diváci mohou během akce posílat dary a přihazovat na různé sběratelské předměty související s prezentovanými hrami. Veškerý výtěžek pak putuje na účet Prevent Cancer Foundation, charitativní organizace zaměřené na prevenci a brzké odhalení rakovinových nemocí. Už několikrát se v rámci AGDQ podařilo vybrat přes jeden milion dolarů a letošní ročník pravděpodobně nebude výjimkou.

Akce probíhá nepřetržitě až do příští neděle a sledovat ji můžete přes Twitch. I pokud speedrunningu neholdujete, stojí za to se na stream občas kouknout a zjistit, jak se třeba System Shock 2 dá dohrát za 17 minut. Kompletní rozpis her najdete na webu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Odstartoval další ročník speedrunningového maratonu Awesome Games Done Quick

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.