Dota 2 prošla s novým patchem 7.00 největšími změnami za poslední roky

Talenty, štíhlejší HUD, nový hrdina a mnohem víc.

DotA 2

DotA 2 FOTO: Valve

Když se řekne změny, je Dota asi poslední MOBA, kterou si s tímto slovem spojíte. Za svou dlouholetou historii se hra sice proměnila značně, ale bylo to spíše pozvolně, ne nárazově jako třeba v případě League of Legends. Nicméně nejnovější patch 7.00 tuhle tradici narušuje, protože přináší do hry nejzásadnější změny od vzniku Doty 2, možná dokonce i od patche 6.00 pro původní Dotu, který vyšel před dlouhými 11 lety.

Nejvíce půjde dosavadním hráčům hlava kolem nejspíše z talentů. Bonus do atributů, do kterého jste mohli investovat 10 bodů, je minulostí, nahrazuje ho talentový strom. Na levelech 10, 15, 20 a 25 dostanete na výběr ze dvou rozličných bonusů. Drtivá většina z nich navyšuje atributy nebo jiné staty, ale některé větve přímo ovlivňují chování některých abilit. Lion tak například může vysávat manu ze 4 hrdinů naráz a Phantom Assassin zase házet dvě dýky najednou.

img-responsive

Dota 2 | foto: GAMIFIQUE.cz

Každý hrdina má pochopitelně vlastní talentové stromy. Také se mění levely, na kterých si můžete hodit bod do ultimátní ability, aby se trochu vyhladily „power spiky“ způsobené přidáním talentů. Nově tedy budete skillovat ultimátky na levelech 6,12 a 18. Neměli byste ale zaznamenat rozdíl, protože počet zkušeností potřebných k dosažení těchto levelů byl snížen tak, aby odpovídal předchozímu systému.

Podstatnou novinkou je rovněž batoh. K šesti hlavním předmětům budete moci u sebe nosit ještě tři další. Ty však budou neaktivované a zůstanou tak i 6 sekund po tom, co je přesunete do inventáře. To se hodí třeba při skládání předmětů s mnoha částmi jako Eye of Skadi. Zajímavé bude sledovat, jaké možnosti batoh otevře s aktivovatelnými předměty. Jejich cooldown je však o polovinu delší, pokud nejsou v inventáři, takže případné „žonglování“ bude o trochu delší.

Kompletním překopáním prošel interafce. Nový HUD je podstatně štíhlejší a už nezabírá čtvrtinu obrazovky, podobně jako když League of Legends měnilo své rozhraní. Změny postihly i okno pro obchod a ovládání kurýra by mělo být snazší díky novým tlačítků, zkratkám v levém dolním okraji obrazovky. K vylepšení kurýra už například nemusíte vůbec otevírat obchod.

Stejně velký zásah potkal i „pre-game“ fázi. Obrazovka, na které si vybíráte hrdinu, bude mnohem přehlednější, stejná jako v Hero Gallery. Nové okno Team Composition vám pak přehledně ukáže silné a slabé stránky vašeho týmu, abyste se mohli přizpůsobit nebo doporučit nějakého hrdinu dosud nerozhodnutým hráčům. Kteří to potom pochopitelně ingorují. Víme, jak to chodí.

Po vybrání hrdinů následuje strategická fáze, kde si můžete naplánovat, kdo půjde na jakou lajnu, odhadnout obsazení nepřátelským linek, kam položíte wardy a koupit startovní předměty. Navíc se hra během této doby na pozadí načítá, takže pokud někdo nehraje na toasteru, hned se můžete vrhnout do hry.

V srpnu se ve hře objevil Underlord, poslední chybějící hrdina z původního módu a tak se Valve konečně mohlo plnou silou vrhnout na vytváření nových hrdinů. Tím prvním z – doufejme – dlouhé řady je paradoxně Monkey King, známá tvář z několika dalších MOBA her. League of Legends, Heroes of Newerth i SMITE mají vlastní verzi postavy z klasického čínského příběhu.

Opičí král je carry se zajímavými abilitami v repertoáru. Může přeskakovat po stromech na mapě, vyvolat si armádu statických opičích válečníků nebo se přeměnit v runu, strom nebo třeba i kurýra. Bude to chtít dávat velký pozor, jestli na okolním prostředí není něco podezřelého nebo co tu dělá ten nevinný oslík, když je váš kurýr na druhé straně mapy, protože damage Monkey King rozhodně nepostrádá.

Zajímavou novinkou je možnost programovat boty přes novou skriptovací API. Vaše výtvory potom můžete skrz Steam Workshop představit světu nebo si naopak stáhnout mechanické mozky od jiných hráčů. Jsem si jistý, že za pár týdnů se bude výběr jenom hemžit takřka neporazitelnými umělými inteligencemi.

Zásadních změn se dočkala i samotná mapa. Roshan se svým výběhem přesunuje doprostřed horní části řeky, poblíž místo, kde se objevuje runa. Naopak bounty runy se z řeky stěhují na jedno místo do každé ze čtyř částí džungle.

img-responsive

Dota 2 | foto: GAMIFIQUE.cz

Nově se také na mapě objevily kapličky (shrines). Fungují podobně jako studny v Heroes of the Storm, zásadně navyšují regeneraci HP a many všem hrdinům v okolí. Jde je však aktivovat jen jednou za pět minut a nepřátelé je mohou zničit. Kromě jsou v džungli nové campy, byly změněny některé cesty a oblíbená místa pro wardování a spousta dalších věcí. O všech novinkách se můžete inspirovat v kompletním seznamu.

Nebo vyzkoušet přímo ve hře. Šestigigový patch už je od včerejšího dne na serverech.

Témata: DotA 2 | Valve
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dota 2 prošla s novým patchem 7.00 největšími změnami za poslední roky

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.