Bojovka Marvel vs. Capcom se přístí rok vrátí s nový dílem Infinite, trojka vychází v remasterované verzi

Ale možná bez našich oblíbených mutantů.

Marvel vs. Capcom: Infinite

Marvel vs. Capcom: Infinite FOTO: Sony

Mnohé spekulace tomu nasvědčovaly, ale až na konferenci Playstation Experience jsme se dočkali jejich potvrzení. Ano, populární série bojových her se vrací, aby ještě víc zamíchala karty v momentálně dost rozházeném žánru. A snad i napravila Capcomu reputaci po monumentálním fiasku jménem Street Fighter V.

img-responsive

Marvel vs. Capcom: Infinite | foto: Sony

Pokud dění okolo bojovek nesledujete, pravděpodobně jste o Marvel vs. Capcom zaslechli jen kusé zkazky. Série, která se v 90. letech vyvinula z crossoveru X-Men vs. Street Fighter, se sice netěší takovému věhlasu jako Mortal Kombat nebo právě Street Fighter, ale přesto má mezi hráči mnoho fanoušků. A to nejen díky pestrému výběru charakterů. Zatímco Street Fighter X Tekken a Mortal Kombat vs. DC Universe balancovaly na hranici hratelnosti, MvC přihodilo k solidnímu mechanikám pod kapotou i možnost střídat až 3 charaktery v jednom zápase (od druhého dílu) a plynule kombinovat jejich útoky.

Ale dost už historie, co slibuje nový díl s podtitulem Infinite? Tak především návrat k soubojům 2v2 a systém Infinity Stones. Obzvláště z oznámení druhé novinky fanouškům série vstávali vlasy na hlavě, protože nápadně připomíná nenáviděný a naprosto nevybalancovaný systém gemů ze Street Fighter X Tekken. Zatím není jisté, čím bude podmíněno jejich aktivování, ale každý by měl dávat jednomu hráči unikátní výhodu nad tím druhým.

Jednou z nejčastějších výtek nejen k třetímu dílu byl chabý výběr herních módů, hlavně pro jednoho hráče. Infinity se to bude snažit napravit. Nebudou chybět módy z předchozích her: Arcade, Training a Missions, ale po vzoru Mortal Kombat se v Infinite objeví i příběhový mód, který se bude snažit provázat dvě rozdílná univerza a nabídnout "filmový" zážitek. A snad i tomu všemu dát nějaký smysl. Autorům nezávidím.

Stejně tak propracovaná by měla být i multiplayerová stránka hry. Ta obsáhne jak ranked, tak casual módy a globální žebříček. Pro turnajové potřeby pak pochopitelně nesmí chybět spectator mode.

Dosud byly potvrzené jen čtyři postavy z traileru: Ryu, X, Captain Marvel a Iron Man. Zatímco soupiska Capcomu bude nejspíše velice podobná jako v předchozích letech, u Marvelu visí mnoho otazníků. Článek s (tehdy ještě) nepotvrzenými spekulacemi na Polygonu mluvil o tom, že Marvel se snaží svou stranu více zaměřit na MCU, filmové univerzum, což by se netýkalo pouze vzhledu postav, ale taky možné absence Fantastické čtyřky, Doktora Dooma a především vše X-Menů, na jejichž filmy zuby nehty drží práva Fox.

Ale ještě před vydáním Infinite se na scénu vrátí třetí díl, aby svému mladšímu bratříčkovi vyšlapal cestu. Remaster Ultimate Marvel vs. Capcom 3 vyšperkuje hru na 1080p, vše poběží v 60 FPS a obsáhne všechna vydaná DLC. To znamená rovnou 50 hratelných postav, včetně takových kuriozit jako Phoenix Wright nebo Rocket Raccoon. Na PS4 můžete hrát už teď, na Xbox One a PC se hra objeví v březnu.

Marvel vs. Heroes: Infinite vyjde na stejných platformách někdy během příštího roku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Bojovka Marvel vs. Capcom se přístí rok vrátí s nový dílem Infinite, trojka vychází v remasterované verzi

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.