Nový trailer na Mass Effect: Andromeda ukazuje souboje i prozkoumávání planet

Skoro pět minut z nové galaxie.

Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda FOTO: BioWare

Čtvrtý Mass Effect patří bez pochyby mezi nejočekávanější hry příštího roku. První trailer ze začátku listopadu ale sklidil spíše rozpačité reakce, takže se spousta očí – včetně mých, po Dragon Age: Inquisition značně skeptických – upínala k prosincovému traileru, který měl obsahovat podstatně více gameplay záběrů. V tom nezklamal.

Takřka pětiminutová ukázka z The Game Awards nabízí nahlédnutí na spoustu různých částí hry. Boj vypadá oproti předchozím dílům mnohem volnější, jetpack a větší prostranství by se měly postarat o to, že přestřelky už nebudou představovat soutěž o to, kdo se dokáže lépe krýt za zídkou. Ale skoro bych se – po nervy drásajících zkušenostech s Dragon Age: Inquisition – vsadil, že na uměle inteligenci se tato nová filozofie velice nemile podepíše.

Konečně jsme v akci také viděli nové planetární vozítko, Nomad, a to, jak asi bude prozkoumávání vypadat. Ve videu je zmíněn velký důraz na crafting a sbírání materiálu, což hodně zapáchá Inquistion, ale rád se nechám překvapit. Na pár chvil se také objeví jeden z pilířů Mass Effectu a her od Bioware obecně, rozhovory. I s haprujícím lip syncem (který se do finální verze nejspíše zlepší jako v mnoha dalších případech) a s topornými animacemi (kterých se BioWare nezbaví asi nikdy). Mimochodem, pokud by vás vyděsila krátká ochutnávka scénáře, šlo prý o značně osekanou podobu onoho rozhovoru.

img-responsive

Mass Effect: Andromeda | foto: BioWare

Je škoda, že BioWare neodhalili další nové rasy, protože co jsme viděli, by se snadno dalo zaměnit za Mléčnou dráhu. Ale předpokládám, že další trailery tuhle chybu napraví. Andromeda jinak vypadá jako ten starý dobrý Mass Effect, možná s trochu moc velkou inspirací v Inquisition, ale to záleží na úhlu pohledu. Jestli se hra dokáže vyrovnat očekáváním, která si za ta dlouhá, suchá léta hráči vytvořili, se dozvíme v březnu.  

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nový trailer na Mass Effect: Andromeda ukazuje souboje i prozkoumávání planet

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Zaklínač 3 se stále prodává velice dobře. Letošní prodeje překonaly ty z…

30.08.2019 18:31 CD Projekt je neustále na vzestupu. A pomáhá v tom i hra, která vyšla před více než čtyřmi roky.

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

14.08.2019 20:53 Vydání Blair Witch se nezadržitelně blíží, počet videí a trailerů tedy bude sílit. A jednoho z nich…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.