Okresní finále Hearthstone turnaje středních škol zná svého vítěze

V sobotu 7. února proběhlo finále HTSS na Soukromé podnikatelské škole v České Lípě. Celé finále bylo streamováno dvojicí komentátorů Petrem "CzechCloud" Žaludem a Martinem "Dol1k" Doležalem. Více jak 900 lidí sledujících toto finále ukázalo jakou popularitu si HTSS jen během tohoto prvního okresního kola získalo.

HTSS

HTSS FOTO: HTSS

Ve finále se utkalo 8 hráčů, kteří postoupili jako vítězové kvalifikace na svých školách. K nejzajímavějším zápasům rozhodně patřily již semifinálové zápasy. V prvním zápase se proti sobě ocitli dva nejlepší hráči SPoSŠ, kteří si tak zopakovali finále kvalifikace před několika týdny. I zde rozhodla o vítězi až poslední hra, ve které Martin "Takeno" Bureš porazil Robina "Bobyches" Berlova 2-1. Druhé semifinále proběhlo mezi vítězi turnaje z českolipského Gymnázia a Průmyslovky. Radek "OneKrigg" Mahdal, jehož bratr patří mezi přední české hráče Hearthstonu, porazil 2-0 Lukáše Simulíka.

Boj o třetí místo tak proběhl mezi Lukášem Simulíkem z Gymnázia a Robinem Berlovem z podnikatelky. Robin, kterému vítězství na vlastní škole uteklo jen u kousek, byl v rozhodujícím duelu tím lepším a po páté hře se mohl konečně zapsat mezi tři nejlepší hráče HTSS.

Finále soutěže bylo napínavé až do posledního okamžiku. Martin "Takeno" Bureš patřil beze sporu k hlavním favoritům této sezóny. Ale Robin "Onekrigg" Berlov šel do finále s jasným úmyslem - vyhrát. Za podpory stovek diváků tak probíhaly napínavé partie mezi těmito hráči, kdy až pátá hra určila prvního šampióna Hearthstone turnaje středních škol, kterým se stal Martin "Takeno" Bureš, hrající v barvách SPoSŠ.

Krátce po skončení turnaje Takeno obdržel pozvánku do českého týmu Iron Team Gaming, kterou přijal. Jeho kariéra na domácí HS scéně bude tedy pokračovat pod záštitou nového týmu.

Konečné pořadí je tedy následující:

1.místo: Martin "Takeno" Bureš

2. místo: Radek "OneKrigg" Mahdal

3. místo: Robin "Bobyches" Berlov

4. místo: Lukáš Simulík

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Okresní finále Hearthstone turnaje středních škol zná svého vítěze

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.