EVE Online dnes přechází na částečný free-to-play model

Měsíční poplatky stále zůstávají, ale ostatní si můžou užívat neomezeného trialu.

EVE Online

EVE Online FOTO: CCP Games

Už 13 let běžící počin islandského studia CCP na sebe nikdy nestahoval tolik pozornosti jako World of Warcraft a jeho vyzyvatelé, ale vesmírnému MMO se ve stínu dařilo víc než dobře. Občas se k nám, nezasvěceným, dostaly zprávy o monumentálních bitvách, ale jinak si vesmír dál žil svým tichým životem. Od dnešního dne ale bude mnohem jednodušší se do něj pokusit proniknout.

CCP prodloužili čas na vyzkoušení v rámci trialu na neurčito a přešli tak na free-to-play model. Vznikly dva druhy účtů, Alpha a Omega. Omega je standartní neomezený účet, který jste museli dotovat měsíčním poplatkem, a na tom se nic nemění. Pokud si nemůžete dovolit PLEX, stále budete muset sáhnout do peněženky.

Oproti tomu Alpha účet (clone) je podstatně omezenější, ale nic z vás tahat nebude – jen vás bude přesvědčovat o tom, jak je úžasné být Omegou. Hráči s tímto typem účtu mají mít přístup jen ke zlomku lodí, nanejvýš si mohou moct pořídit křižník a možnost létat s loděmi jiných ras je jim zapovězena. Omezen bude také přístup k modulům. Trénování skillů je pomalejší než pro Omegy a naklikat je lze jen na následujících 24 hodin, zatímco platící hráči si mohou všechno rozplánovat i na několikaletou dovolenou.

Pravděpodobně se vám to zdá jako hodně omezující limitace, ale mějte na paměti, že EVE je trochu jiný typ MMO. I nižší třídy lodí mají v galaktických konfliktech svá místa a řada úspěšných korporací (Brave Newbies, Pandemic Horde, Dreddit) přijímá takové hráče s otevřenou náručí. Není to jako třeba u Star Wars: The Old Republic, které neplatící hráče limituje tak moc, že je postupem času buď odradí, nebo dokope k placení měsíčních poplatků.

Témata: EVE Online
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: EVE Online dnes přechází na částečný free-to-play model

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.