Aktualizace: Podle prohlášení Deep Silver se nakonec Metro 2035 na příští rok nechystá

Na detaily si ještě musíme počkat. O něco déle.

Metro: Last Light

Metro: Last Light FOTO: 4A Games

Ukrajinské studio 4A Games sice v současné době zkouší vody VR se střílečkou Arktika.1, ale na sérii, které vděčí za svou slávu, vývojáři nezapomněli. Do post-nukleárního Ruska, především tedy jeho podzemí, bychom se podle současných plánů měli vrátit příští rok.

Tato informace se nenápadně vetřela do časové linky na stránkách knižního Metra 2035, které se brzy dočká anglického překladu (v češtině vyšla letos na jaře). Na detaily o herním Metru 2035 si budeme muset ještě počkat, ale ve čtyřech krátkých větách se ukrývá ještě jedna podstatná věc. Hra nebude adaptací knihy, ale bude na ni navazovat.

„Všechno to k něčemu směřuje. Kde knihy končí svůj příběh, hra naváže. Čeká vás období velkých odhalení… Další video herní Metro.“

Vztah her a knih je v téhle sérii ostatně dost podivný. Herní Metro 2033 se drželo událostí knihy, ale byla to spíš volná adaptace. Tak volná, že minula jednu podstatnou pointu – Arťom na cestě moskevským metrem přežívá hlavně díky druhý, ne díky tomu, že je to stroj na zabíjení. Ale je pochopitelné, že do hry by se to vnášelo těžko.

Pokračování, Metro: Last Light, se už od knižní předlohy odklonilo úplně a vyprávělo vlastní příběh. Naštěstí, protože Metro 2034 je nejen otřesná knížka, ale především ještě horší pokračování. Uvědomil si to nejspíš i autor Dmitrij Gluchovskij a jeho třetí kniha se tak vrací k Arťomovi a částečně se inspiruje a půjčuje si postavy z Last Light.

Sám jsem 2035 zatím nečetl, takže vám nemůžu říct, okolo čeho by se mohla hra točit. Ale předpokládám, že nám to po tomto zvláštním „odhalení“ 4A Games brzy řeknou sami.

Aktualizace: Vypadá to, že všechno je jinak. Na webu už místo roku 2017 svítí otazník a Deep Silver, vydavatel herního Metra, vydal na oficiální facebookové stránce prohlášení usměrňující nadšení fanoušků série. To ujišťuje fanoušky v tom, že Deep Silver mají se sérií ambiciózní plány, ale jedním z nich není vydání hry v příštím roce.

Vypadá to, že autor webu viděl budoucnost trochu růžově. Stejně jako my.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Aktualizace: Podle prohlášení Deep Silver se nakonec Metro 2035 na příští rok nechystá

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.