Vzniká Iron Harvest, dieselpunková RTS zasazená do alternativního začátku 20. století

Iron Harvest

Iron Harvest FOTO: KING Art Games

Starcraft na právě probíhajícím BlizzConu moc prostoru nedostává, ale pořád ještě se najde pár skupinek vývojářů, které na RTS žánr nezanevřely. Jednou z nich je studio King Art Games ze sousedního Německa. To je známé především díky pohádkovým adventurám The Book of Unwritten Tales, nyní si ale troufají na dost netradiční projekt.

Z titulku už víte, co za projekt to je. Nicméně pokud se neorientujete ve více obskurních žánrech fantastiky, možná váháte nad tím, co je vlastně ten dieselpunk. Zatímco třeba ve steampunkových světech proběhl technologický boom – nebo lépe řečeno, ještě větší boom – v době industrializace, u dieselpunku nastává průlom v první polovině 20. století.

Svět, ve kterém se Iron Harvest odehrává, pojmenovaný 1920+ má svědomí polský umělec Jakub Rózalski (doporučuji zavítat na jeho artstation, jeho tvorba je úžasná). Základ má v Polsko-Sovětské válce, konfliktu odehraném nedlouho po první světové válce, v letech 1919-1921. Rózalski v 1920+ skombinoval prostředí a podobu armád reálného období s mechy a jinou pokročilejší, ale stále neotesanou technikou. Pokud si o tomto unikátním univerzu chcete přečíst víc, ve facebookovém příspěvku autora najdete spoustu informací.

img-responsive

Iron Harvest | foto: KING Art Games

Pokud se pohybujete v prostředí deskových her, 1920+ vám možná bude povědomé. Využívá ho i loňské Scythe, deskovka výtečně hodnocená v recenzích a 11. nejlepší na BoardGameGeek. A to už je co říct.

Ale teď už k samotné hře. Půjde o real-time strategii, ve které budeme ovládat hrdiny, mechy i běžné vojáky. Velkou roli bude hrát krytí a dynamická destrukce prostředí. To zní velice blízko sériím Men of War a Company of Heroes a Jan Theysen, vedoucí projektu, to sám potvrdil: „Milujeme hry jako Company of Heroes nebo Men of War a chceme přenést podobný herní zážitek do světa, který Jakub vytvořil.“

Je skvělé, že se King Art inspirovali zrovna u těchto her. Ve svém žánru patří mezi absolutní špičku a jejich vývojáři si od nich momentálně dávají pauzu. Digitalmindsoft, tvůrci Men of War, stále pracují na moderním Call to Arms, zatímco Relic Games kuchtí další hru z univerza, kde existuje pouze válka, Dawn of War 3. V kombinaci s naprosto unikátním světem by mohlo jít o skvělý přídavek do podřimujícího žánru.

img-responsive

Iron Harvest | foto: KING Art Games

Práce na Iron Harvest jsou momentálně v rané fázi, hry bychom se měli dočkat někdy v průběhu roku 2018. Vyjít by měla na PC i konzole.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vzniká Iron Harvest, dieselpunková RTS zasazená do alternativního začátku 20. století

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.